Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Мандруємо «Сторінками української книги» в Івано-Франківську

Традиційно, вже вчетверте, на відзначення Дня української писемності і мови в Івано-Франківську за сприяння обласної державної адміністрації проводиться фестиваль-презентація сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги».

Традиційно, вже вчетверте, на відзначення Дня української писемності і мови в Івано-Франківську за сприяння обласної державної адміністрації проводиться фестиваль-презентація сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги».

Цьогоріч у фортечній галереї «Бастіон» захід пройде під гаслом «Читаємо українське. Читаємо українською» та присвячений  75-й річниці створення УПА.

9 листопада, в четвер, о 13-й годині пройде урочисте відкриття виставки-презентації.

Як зазначають організатори заходу – управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, культури національностей та релігій, за сприяння департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації та міської ради – його мета: популяризація української книги й читання. 

Упродовж 9-10 листопада свої книги презентуватимуть лауреати Національної премії України ім.Т.Шевченка Мирослав Дочинець та Роман  Го́рак, голова обласної організації НСПУ Євген Баран, головний редактор газети «Галичина» Петро Парипа, директор обласної філармонії ім. Іри Маланюк Василь Тимків, головний редактор журналу «Перевал» Ярослав Ткачівський, знані поети й письменники Прикарпаття та гості.

Також у програмі театралізована літературна вікторина для дітей «У казки на гостинах», презентація дитячих книг, виставка каліграфії «Наша кирилиця», підготовлена Інститутом культури та мистецтв ПНУ ім. В.Стефаника та нагородження переможців літературного конкурсу «З точки зору осені».

Обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка представить розгорнуту виставку тематичної літератури, присвячену 75-й річниці створення УПА.

Автентична музика карпатських музик супроводжуватиме презентацію «Слово гуцульських предків», на якій йтиметься про книги, надруковані у  косівському видавництві «Писаний камінь» та Верховинському районі.

Свої книжкові новинки презентуватимуть видавництва «Апріорі», «Урбіно», «Світ» (м.Львів), «Богдан», «Джура»  (м.Тернопіль), «Лілея НВ», «Місто НВ», «Дискурсус», вищі навчальні заклади Івано-Франківська та інші учасники з Івано-Франківської, Львівської. Тернопільської, Закарпатської областей.

З метою популяризації української книги й читання в області діє   регіональна цільова Програма підтримки книговидання на 2016-2020 роки.

Відвідувачі виставки-презентації зможуть ознайомитися з книгами, друк та закупівлю яких профінансовано управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Так, впродовж 2016 – 2017 років було надруковано чи закуплено 49 видань письменників та наукової інтелігенції Прикарпаття й України загальним тиражем близько 15 тисяч примірників. Книги безкоштовно передано у бібліотечні установи нашої області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *