Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Марія Савка взяла участь у селекторній нараді з питань підготовки підприємств АПК до весняно-польових робіт

9 березня під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася селекторна нарада з питань стану перезимівлі посівів озимих культур, підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2017 році та сертифікації насіння.

У її роботі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, в. о. директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин та керівники обласних служб сфери агропромислового комплексу.

Повідомлялося, що загальна площа посівів в Івано-Франківській області прогнозується на рівні минулого року (366,2 тис. га). Ярих культур очікується посіяти 221,5 тис. га. Озимий зерновий клин під урожай поточного року посіяно на площі 92 тис. га, що на 4,6 відсотків більше ніж торік. Сьогодні продовжується підживлення озимих культур. Зокрема, наразі підживлено 41,0 відсоток озимини та 58,0 відсотків озимого ріпаку.

Позитивом є те, що 98 відсотків озимих зернових та 97 відсотків озимого ріпаку знаходяться у доброму та задовільному станах. За посівами ведеться постійний нагляд. Відібрані проби засвідчують їх добру перезимівлю.

Окрім того, розпочато посів ранніх ярих зернових культур, якими засіяно вже дві тисячі гектарів.

Аграрії області накопичують матеріально-технічні ресурси (паливо-мастильні матеріали, мінеральні добрива та засоби захисту рослин). На сьогодні закуплено більше 70 відсотків від потреби. Варто додати, що  насінням аграрні підприємства забезпечені у повному обсязі.

Загалом проведення комплексу весняно-польових робіт проходить у запланованому режимі. Також відновлено роботу лабораторії з сертифікації посівного матеріалу. Отримано 50 бланків сертифікатів, проводиться робота із їх видачі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *