Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Медичні заклади Прикарпаття розпочинають етап реформування

17 травня за ініціативи обласної державної адміністрації на сесії обласної ради було прийняте рішення про перетворення закладів охорони здоров’я, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я ОДА, із комунальних закладів у комунальні некомерційні підприємства. Станом на сьогодні створена робоча група при ДОЗ ОДА, яка і куруватиме поетапність перетворення даних закладів.
Про це сьогодні йшлося під час наради під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва. Участь у її роботі взяли директор департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан та керівники медичних закладів Прикарпаття.

Зазначалося, що робоча група наразі підготувала для очільників закладів охорони здоров’я методичні рекомендації. Під час наради було проінформовано про механізми перетворення закладів, поетапність їх реформування, дотримання термінів реорганізації. За результатами наради буде прийнято наказ департаменту ДОЗ ОДА щодо перетворення медичних закладів у відповідності до етапів реформування галузі охорони здоров’я.

За словами Миколи Стовбана, з 1 січня 2020 року фінансування медичних закладів відбуватиметься через Національну службу здоров’я України. Тож, лише комунальні некомерційні підприємства, у які будуть реформовані заклади охорони здоров’я, зможуть отримувати фінансовий ресурс і бути конкурентно спроможними на ринку надання якісних медичних послуг.

«Дана реформа передбачена виключно для покращення медичних послуг, – наголосив Микола Стовбан. – Жодної ліквідації чи скорочення чисельності штатних працівників реформованих закладів відбуватися не буде. Адже утворена установа стане правонаступником діючого медичного закладу».

Віталій Федорів наголосив, що дана реформа відбуватиметься виключно із дотриманням усіх норм чинного законодавства, зокрема, термінів та почерговості перетворення закладів у КНП.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *