Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Медики роз’яснюють про захист від коронавірусу у разі його поширення

Як захистити себе, своїх близьких від коронавірусу і розповісти про це пацієнтам, 10 березня, в обласному клінічному шкірвендиспансері медичний персонал навчала лікар-епідеміолог КНП «Івано-Франківський обласний центр громадського здоров’я ІФ ОР» Ольга Рапалюк. Лекцію прослухали більше десятка лікарів-дерматологів, медсестер та санітарних працівників закладу.
«Коронавірус у нас завжди був і є, – повідомила спеціаліст обласного центру громадського здоров’я. – Є такий, який характерний тільки для людини, таких вірусів чотири типи. Вони давно відомі, найчастіше вони викликають легку вірусну інфекцію. Може проявитися нежить, але дуже рідко виникають серйозні симптоми. Таким чином на цю «простуду» майже не звертають уваги. Можна часто хворіти цим вірусом, тому що він дає короткотривалий імунітет, і можна хворіти декілька разів за рік. Крім того, ці чотири типи вірусу не мають перехресного імунітету, тобто захворів одним, а потім за рік можна ще три рази перехворіти іншими типами цього вірусу».

Зокрема, Ольга Рапалюк згадала про два випадки спалаху атипової пневмонії, які були раніше – «SARS» та «MERS», які також виявились коронавірусом, але зі своїми особливостями.

Епідеміолог нагадує, що вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 метри.

Слід зазначити, що станом на 9 березня 2020 року було зареєстровано 110 041 випадок захворювання COVID-19, з них 3825 закінчились смертю, у той же час 62 053 (56,4%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 29 137 випадків у 100 країнах/територіях/регіонах. В Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

Фахівець розповіла і про алгоритм дій лікарів при зверненні ймовірно зараженого пацієнта. Зокрема, хворий звертаєтеся до медика із симптомами гострої респіраторної інфекції. Лікар обстежує і визначає ймовірність наявності у вас 2019-nCoV за наступними критеріями. Якщо у людей є легкі симптоми, тоді їм пропонується самоізоляція в окремо виділеній кімнаті. Для лікарень – всі пацієнти та медперсонал повинні носити маску. В обласній інфекційній лікарні працює гаряча лінія 099 544 8332. На дзвінки усіх, хто звертається, відповідатиме лікар-інфекціоніст. Він проводить «сортування» пацієнтів: тих, які можуть бути вдома самоізольовані і тих, які потребують госпіталізації. Головне – зібрати правильний анамнез.

Та все ж, щоб уберегтися від зараження, лікар обласного центру громадського здоров’я рекомендує ретельно і часто мити руки з милом чи обробляти їх антисептиком, уникати скупчення людей, а при нездужанні – залишатися вдома і звернутися до лікаря. При потребі потрібно використовувати захисну маску: обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить) та якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *