Медики і науковці обговорили виконання Урядової програми «Доступні ліки»
Нарада відбулася за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Українського центру науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, Української асоціації лікарів-інтерністів, департаменту охорони здоров’я ОДА та Івано-Франківського національного медичного університету.
Перед присутніми виступили головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич, проректор з наукової роботи ІФНМУ Ігор Вакалюк, голова осередку Асоціації лікарів внутрішньої медицини Прикарпаття Нестор Середюк та головний спеціаліст ДОЗ ОДА з кардіології Віктор Якимчук.
У заході взяли участь більше сотні лікарів загальної практики — сімейної медицини, кардіологів та терапевтів області.
Як зазначив професор Василь Нетяженко у своїй доповіді «Урядова програма «Доступні ліки»: практичне застосування лікарями терапевтичного профілю», схожі наради проводяться по всій Україні. Таким чином спеціалістам вдається дізнатись про раціональність використання коштів, які держава виділила на лікування пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском. «У ході цієї програми ми стикнулися з тим, що ліки є, можливості для лікування є, але чомусь не повністю спрацьовує ця система, – говорить головний терапевт країни. – Причина може бути в недостатньому поінформуванні лікарями своїх пацієнтів, або ж навпаки, самі хворі не хочуть практично займатись своїм лікуванням».
Також фахівець інформує, що на сьогодні ще залишаються невикористані кошти, саме тому потрібно обговорювати можливі варіанти про більше залучення до Проекту тих осіб, яким це необхідно і для подальшого запобігання інфарктів та інсультів.
За участю представницької команди вітчизняних науковців та обласних фахівців у рамках заходу відбулося засідання «круглого столу», під час якого розглядалися питання клінічних настанов та різних випадків, наявних при лікуванні пацієнтів із гіпертонічною хворобою. Зокрема, йшлося про стандарти діагностики гіпертонічної хвороби відповідно до рекомендацій 2013 року, лікування хворих при високому артеріальному тиску, вибір раціональних антигіпертензивних препаратів, нові методи лікування при резистентній гіпернонічній хворобі, до яких рівнів необхідно знижувати артеріальний тиск у людей похилого віку та у осіб із цукровим діабетом тощо.
На завершення усі учасники заходу отримали відповідні сертифікати.
0 Коментарі