Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ми не йдемо на жодні компроміси і вимагаємо негайно звільнити наших моряків – Президент на зустрічі з рідними військовополонених

Президент Петро Порошенко зустрівся з рідними військовополонених українських моряків. «Дякую за цю зустріч. Дякую як Президент і як Верховний Головнокомандувач. Хочу повідомити, що вся Україна зараз пишається вашими рідними. Пишається тим, як вони себе поводили під час агресії, під час атаки і на «Бердянськ», і на «Нікополь», і на буксир», – звернувся Петро Порошенко до рідних моряків.
«Я хочу сказати, що тоді доля України була на волосині, і якби не витримка, якби не залізна воля, і якби не патріотизм наших бійців, невідомо як би розвивалися події. Зараз вся Україна об’єдналася навколо підтримки наших моряків», – сказав Глава держави.

Президент особливо підкреслив, що українськи кораблі виконували звичайну задачу по передислокації та ротації.

Він також зазначив, що після відкриття росіянами вогню по українським кораблям був скликаний Воєнний кабінет та Рада нацбезпеки оборони, за підсумками засідань був підписаний Указ про введення воєнного стану, який було затверджено Верховною Радою.

«Я попросив про цю зустріч для того, щоб ви дізналися, що ми зробили, робимо і плануємо робити для того, щоб якнайшвидше наші воїни повернулися додому. Ми не йдемо на жодні компроміси. І коли кажуть: чи є якість попередні умови для того, щоб ми робили будь-які подальші кроки? Я кажу: перший крок – воїни додому», – сказав Президент.

«Не вашим (російським – ред.) неправедним судом судити наших хлопців. Вони по статусу, за Женевською конвенцією є військовополонені і непідсудні жодному кремлівському суду. Чому? Бо там нема ні правди, ні справедливості, ні закону», – підкреслив Глава держави.

Президент поінформував рідних полонених моряків про переговори з лідерами держав та міжнародних організацій, під час яких піднімалося питання російської агресії проти України та вимога до Росії звільнити українських воїнів. «Одразу ж після цих переговорів всі вони виставили абсолютно чітку вимогу щодо президента Путіна. Перше – повернути воїнів. Друге – повернути кораблі і третє – забезпечити безперешкодний прохід Керченською протокою», – додав він.

Глава держави подякував рідним і близьким військовополонених моряків. Зокрема, батьку командира катера «Бердянськ», лейтенанта Романа Мокряка – Миколі, за патріотичне виховання сина. Роман Мокряк після захоплення у полон відмовився свідчити ФСБ Росії, як і брати участь у записі постановочного відео. «Я впевнений, що його вчинок увійде в історію українських військово-морських сил. Це залізна людина і ви виховали справжнього героя – і тоді, коли він служив на підводному човні, і зараз. Як Верховний Головнокомандувач дуже дякую», – сказав Петро Порошенко.

Звернувся Глава держави і до Павла Небилиці, чий син – Богдан, що служить командиром катеру «Нікополь» відомий українцям ще з 2014 року, коли після анексії Криму відмовився служити окупантам. Разом з іншими курсантами він заспівав Гімн України у Севастопольській академії Нахімова під час того, як окупанти спускали з флагштока прапор України та піднімали свій. «Хочу подякувати і вам. І не тільки за те, що ви виховали сина, відео з виконанням Гімну яким передивилися напевно десяток мільйонів людей. Але й зараз за те, як він себе поводив», – сказав Президент.

Глава держави висловив слова підтримки і Дмитру Ейдеру – батьку наймолодшого із моряків катера «Бердянськ», 18-річного Андрія Ейдера, який отримав поранення під час захоплення. Він висловив сподівання, що найближчим часом вдасться отримати інформацію щодо стану здоров’я юнака.

Петро Порошенко зазначив, що хотів би подякувати кожному і висловив сподівання, що після звільнення моряків з полону матиме нагоду сказати кожному ще більше слів вдячності і підтримки. Він відзначив те, як мужньо хлопці тримаються: «Вони тримають і психологічне навантаження, і обробку ФСБ, і аж ніяк не піддаються на цю обробку».

Віктор Сорока – батько військовополоненого моряка Василя Сороки від імені всіх військовополонених подякував Президенту за підтримку та зусилля, які докладаються для звільнення їх рідних. Він передав прапор, який за його словами вийшов з Криму. «Це прапор, який був на Красноперекопську. Дякую за підтримку. Передам вам його і думаю, що ми з цим прапором будемо зустрічати наших військовополонених разом», – сказав Віктор Сорока.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *