Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міністерство докладе максимум зусиль для розширення агроекспорту до ЄС, – Олексій ПавленкоАктивізація експорту до Європи — це найкращий індикатор того, що українська продукція відповідає найсуворішим світовим стандартам якості. Про це йдеться в статті Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка «Як сприяти українському агроекспорту до ЄС.

Ключова роль в цьому процесі належить самим виробникам, які, слідкуючи за переліком незаповнених квот, можуть максимально адаптувати власне виробництво відповідно до попиту на європейському ринку. Наприклад, не виконані квоти з поставок баранини, цукрових сиропів, солоду, пшеничної клейковини, крохмалю, грибів, цукрової кукурудзи, часнику, тощо. «Ми рекомендуємо аграрним підприємствам обміркувати можливості виробництва вказаної продукції, квоти на яку як у минулому році, так і зараз продовжують лишатися незаповненими», — наголосив Міністр.

Великі перспективи відкриває і можливий дозвіл ЄС на поставки українського насіння. Перший етап відкриття ринку вже пройдено: «На дану продукцію Європа квоти не встановлювала, а отже вона може бути експортована без додаткових фінансових затрат».

Крім того, Олексій Павленко закликав виробників на рівні агробізнесу активно долучатися до перемовин щодо збільшення чи скасування квот. В свою чергу Мінагрополітики докладе максимум зусиль, щоб сприяти розширенню вітчизняного аграрного експорту до ЄС. «Наразі не за усіма товарними позиціями ми одразу можемо задовольнити вимоги ЄС. Але, я переконаний, що якщо продовжувати працювати та шукати можливості для виходу на європейський ринок, рано чи пізно вони самі вас знайдуть», — сказав Міністр.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *