Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак побував з робочою поїздкою в Національному природному парку «Гуцульщина»

Під час поїздки, за власною ініціативою, міністр оглянув проблемні території НПП «Гуцульщина», розташованому у Косівському районі Івано-Франківської області, де здійснюються незаконні рубки лісів у межах природно-заповідного фонду без отримання відповідних лімітів.

Це –численні ледь прикриті пеньки,  лисі схили гір у межах парку, а також самовільно захоплені  лісові земельні ділянки, здані у  приватне користування з порушенням норм законодавства.

За результатами  масштабів побаченого  та враховуючи численне  ігнорування рішень ряду міністерських комісій  Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківські  області, Остап Семерак дав  доручення негайно звільнити начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака, а всіх інших керівників національних парків  закликав  не допустити порушення природоохоронного законодавства України та підвищити рівень контролю за дотриманням особливого природоохоронного режиму парків.

«Незаконні вирубки лісів на території Національних природних парків – це ганьба для нашої держави. Так далі бути не може. Ми повинні зупинити це. Складність питання в іншому,  численні звернення до  Державної екологічної інспекції  в Івано-Франківській області  та,  навіть, до  Державної екологічної інспекції  України і Державного агентства лісових ресурсів, не зупинили хижацького знищення лісів заповідних територій», – зазначив міністр Остап Семерак.

Також Остап Семерак нагадав, що незаконна і неконтрольована вирубка карпатських лісів може призвести  до екологічної катастрофи в регіоні, у результаті якої можуть розпочатися зсуви ґрунту, масові паводки, знищення червонокнижних видів  тварин та рослин та створення реально загрозливої ситуації для населення.

«Ми будемо працювати над розширенням площ заповідних територій, а тих хто буде продовжувати знищення пралісів Карпат будемо  суворо наказувати відповідно до законодавства України», –  зазначив міністр.

Він також висловив сподівання на підтримку Уряду та Президента, а також на злагоджену спільну  роботу  місцевих органів  влади та самоврядування.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *