Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич побувала з робочим візитом на Прикарпатті

Сьогодні, 16 квітня, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у рамках робочої поїздки на Івано-Франківщину спільно із заступником голови облдержадміністрації Віталієм Федорівим, народним депутатом України Володимиром Шкварилюком та керівниками профільних структурних підрозділів ОДА побувала в обласній клінічній дитячій лікарні, де відвідала центр розвитку дитини «Дивоцвіт» та дві ігрові кімнати. Там вона ознайомилася з процесом навчання і поспілкувалася зі школярами та педагогами.
Лілія Гриневич у результаті побаченого зазначила, що сьогодні освітня реформа успішно впроваджується в Івано-Франківській області. Саме навчання дітей у медичних закладах підтримується цільовою субвенцією, яка вперше виділена в межах державної субвенції, адже вона забезпечує оплату праці вчителям та дидактичними матеріалами.

«Цього року вперше у нас є спеціальна частина освітньої субвенції на покращення умов навчання у лікарні. Вона спрямована на використання матеріально-технічного забезпечення. Уряд виділив цю субвенцію і ми можемо покращити умови, адже важливо, щоб діти, які випадають надовго з навчального процесу, були забезпечені якісною освітою», – сказала Лілія Гриневич.

Міністр додала, що саме спільний наказ Міністерства освіти та науки України та Міністерства охорони здоров’я України – чітко регламентує систему освіти. Завдяки цьому вчителі, які працюють в школах, закріплюють за відповідною лікарнею. Врегульовано питання забезпечення дидактичними та навчальними матеріалами, які потрібні дітям. Своєю чергою, система охорони здоров’я повинна надати відповідні приміщення. Батьки мають написати заяву, про те, що вони зацікавленні у навчанні їхніх дітей, а лікар повинен дати дозвіл на навчання дитини. Відтоді дитина, відповідно до свого рівня, отримує навчання.

Своєю чергою вихователь центру розвитку дитини «Дивоцвіт» розповіла про навчальний процес. «Це навчальна кімната для перших-четвертих класів, ми також називаємо її – «кімнатою емоційного розвантаження». Після оздоровчих процедур дітки приходять сюди погратися та відпочити. Проте, це не тільки кімната для розваг, а й для навчання. В день у них може бути до чотирьох уроків і їм це подобається. Старші дітки класу з п’ятого кажуть, що вони думали, що зможуть тут відпочити від школи, а от меншим – навчання та відпочинок в цій кімнаті приносить тільки задоволення», – розповіла Богдана Парипа, вихователь центру розвитку дитини «Дивоцвіт».

На завершення зустрічі з педагогами міністр подякувала їм за професійний підхід до цієї надзвичайно важливої справи.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *