Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міноборони обіцяє на 30% підвищити грошове забезпечення військових

У Міністерстві оборони України повідомили про заплановане підвищення на 30% грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України.

Підвищення відбудеться після запровадження нової системи грошового забезпечення військових, яка наразі розробляється (за так званим американським зразком).

Планується, що нова система грошового забезпечення базуватиметься на виплатах за військове звання і вислугу років, що становитиме 70 відсотків від загального розміру. Решта – становитимуть надбавки стимулюючого та компенсаційного характеру (за службу в бойових частинах, на командних посадах, дефіцитних спеціальностях, понаднормові, за ризик для здоров’я і життя та інші). Тарифні розряди взагалі скасують. Це дозволило б у середньому на 30 відсотків підняти грошове забезпечення, що також вплине на військові пенсії.

Скасування тарифних розрядів (посадових окладів), дозволило б проводити посадові ротаційні зміни за стандартами держав-членів НАТО. А для впровадження нової системи також слід установити справедливі коефіцієнти надбавок і звання на всіх посадах з огляду на рівень відповідальності та світову практику.

Наразі триває процес розробки й затвердження концепції нової системи грошового забезпечення на різних рівнях, аналізується іноземний досвід, беруть до уваги думки експертів та громадськості. Утім всі соціальні проєкти передусім ґрунтуються на фінансовій підтримці, а тому зміни впроваджуватимуть у межах наявного ресурсу.

Конкретної дати переходу на нову систему виплат та підвищення грошового забезпечення військовослужбовців не називається.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *