Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міжнародні фінансові організації планують використовувати цифрову екосистему DREAM для забезпечення прозорості та підзвітності відбудови

Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Банк розвитку Ради Європи (CEB) домовилися про спільний підхід до закупівель в Україні. Відповідний Меморандум про наміри керівники чотирьох фінансових організацій підписали на полях Щорічних зборів Групи Світового банку та Міжнародного валютного фонду 2023 року в Марокко.

Меморандум є відповіддю на очікування української влади та донорів, що міжнародні організації, які працюють в Україні, максимально гармонізують та впорядкують практики закупівель.

Також у документі затвердили використання Prozorro в проєктах, які фінансують організації-учасниці Меморандуму, для малих тендерів, що не перевищують порогових значень у 130 000 євро для товарів та 5 мільйонів євро — для робіт. Крім того, у Меморандумі також задекларовані наміри щодо використання цифрової системи DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням.

«Ми вітаємо прагнення наших міжнародних партнерів до забезпечення прозорості й підзвітності у проєктах відновлення. Система закупівель Prozorro та цифрова екосистема управління відбудовою DREAM спроможні забезпечити довіру до процесу відновлення в Україні. Спільно з Міністерство економіки України ми працюємо над тим, аби надалі використання Prozorro було якнайшвидше погоджено для укладання контрактів із високою вартістю та складністю. А впровадження DREAM зробить процес відбудови повністю підзвітним та покращить взаємодію з міжнародними донорами. Побудувати довіру з партнерами та забезпечити доброчесність відновлення — наші ключові завдання», — наголосив Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Очікується, що всі донорські організації в узгоджений спосіб надаватимуть широкий спектр інформації до DREAM. Це дозволить здійснювати спільний нагляд за проєктами відновлення. Портал електронних закупівель клієнтів ЄБРР — ECEPP має всі можливості для необхідної взаємодії з платформою DREAM, зазначено в Меморандумі.

DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) — це державна цифрова екосистема, яка забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відновлення України. Завдяки DREAM громади можуть створювати власні проєкти, презентувати їх міжнародним партнерам для залучення фінансових ресурсів та управління процесом будівництва. Екосистема відповідає найвищим стандартам доброчесності, підзвітності, ефективності та прозорості, будуючи довіру між урядом, громадянами, бізнесом та фінансовими установами.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *