Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Монетизація залишку субсидій заохочуватиме громадян заощаджувати, – Геннадій Зубко про енергоефективність в Україні

Українців треба заохочувати заощаджувати енергоресурси. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в інтерв’ю Liga.net.

Українців треба заохочувати заощаджувати енергоресурси. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в інтерв’ю Liga.net.

За його словами, 5,5 млн. домогосподарств в Україні сьогодні отримують субсидії. Розмір субсидій щорічно росте і за кілька років стане непідйомним для держави. Виходом з ситуації є монетизація залишку субсидії через економію енергоресурсів, яка мотивуватиме громадян до більш ощадливого ставлення до споживання енергії.

«Зараз нам необхідно змінювати відповідне законодавство, а також продовжувати роботу з «теплими кредитами», – зазначив він.

Геннадій Зубко зазначив, що при Мінрегіоні вже працює робоча група, до якої увійшли представники різних міністерств і донорських організацій. Її завдання – напрацювати всі необхідні законодавчі зміни та нормативно-правові акти для створення та запуску Фонду енергоефективності.

Урядовець нагадав, що минулого року близько 100 тисяч родин отримали компенсації від держави  під час утеплення помешкань. Цього року на реалізацію цієї програми передбачено 900 млн. грн., з яких 193 млн. грн. – гроші Європейського Союзу.

«Ця програма дозволить взяти кредит на 5 років під 25% річних. Вже підписано 80 різних програм з муніципалітетами, які візьмуть на себе частину навантажень. Наприклад, у Львові 30% тілаенергоефективного кредиту компенсується з державного бюджету, а 12% ставки погасить місцевий бюджет. Тобто споживач сплатить за кредит тільки 13% річних замість 25%», – розповів Геннадій Зубко.

Нагадаємо, Мінрегіон працює над створенням Фонду енергоефективності. Він забезпечить енергетичну незалежність України і дозволить перейти до енергоефективного та енергоощадного використання і споживання енергоресурсів. Створення Фонду є одним із основних напрямків діяльності Уряду у поточному році, що передбачено планом дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *