Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Монетизацію пільг потрібно починати в цьому році

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 8 листопада 2017 року № 951 з 1 січня 2018 року запроваджено розрахунки за надані пільги та житлові субсидії між бюджетом та підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг у грошовій формі, тобто ліквідовано механізм клірингових взаєморозрахунків. При цьому залишився незмінним механізм призначення та отримання житлової субсидії для одержувача.

Однак наразі певні зміни в субсидіюванні потребуючої його частини населення у процесі розробки. Мова йде, перш за все, про посилення адресності допомоги та в подальшому монетизацію цього виду державної допомоги.

Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (стаття 11) пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, що мають виплачуватись споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України передбачено з 1 січня 2019 року.

Для реалізації відповідного підходу згідно з пунктом 24 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» Кабінету Міністрів України доручено у другому півріччі 2018 року розробити і затвердити механізм запровадження з 1 січня 2019 року надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі на рівні кінцевого споживача.

І, як зазначив міністр соціальної політики Андрій Рева, рухатись у напрямку виплати живих грошей субсидієотримувачам слід покроково, поетапно, починаючи з невеликої групи споживачів послуг ЖКГ, можливо, навіть з категорії тих, у кого частка державної допомоги найменша, аби відпрацювати й налагодити чіткий процес повної монетизації субсидій.

Механізм монетизації ще одного виду державної соціальної підтримки – пільг сьогодні розробляється у відповідній постанові уряду. Предметно про всі пропозиції можна буде говорити після її прийняття. Коли б вона не була прийнята: чи наприкінці весни, чи влітку, – однак, розпочати монетизацію пільг, на думку Міністра, потрібно неодмінно в цьому році. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *