Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Можливі шляхи співпраці у напрямку сприяння адаптації осіб з інвалідністю

Посилення уваги суспільства до проблем інвалідів –
проведення круглого столу з роботодавцями на базі Надвірнянського РЦЗ

 

Посилення уваги суспільства до проблем інвалідів –
проведення круглого столу з роботодавцями на базі Надвірнянського РЦЗ

 
   Надвірнянський районний центр зайнятості приділяє особливу увагу до вирішення питань зайнятості та працевлаштування інвалідів. Особи з інвалідністю мають вільний доступ до усіх джерел інформації служби зайнятості, для них створений інформаційний куточок з місцем для самостійної роботи. У центрі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію.
      З цією метою на базі Надвірнянського районного центру зайнятості 29 березня 2016 року відбулось засідання «круглого столу» на тему: “Нові стимули для роботодавців у випадку працевлаштування інвалідів”, в якому взяли участь представники районного центру зайнятості, Управління праці та соціального захисту населення, Фонду соціального захисту інвалідів, громадських організацій інвалідів, роботодавці.
    Під час засідання круглого столу для роботодавців його учасники мали можливість обговорити результати спільної діяльності центру зайнятості та працедавців, навести приклади успішної співпраці, а ті, хто звернувся вперше – ознайомитися із послугами, що надаються роботодавцям, визначити шляхи подальшої взаємодії зі службою зайнятості. Також учасників було поінформовано про стан місцевого ринку праці та професійно-кваліфікаційний склад безробітних громадян з особовими потребами.
   Розпочала захід Ірина Ткач — начальник відділу взаємодії з роботодавцями, яка ознайомила учасників з основними напрямками роботи служби зайнятості щодо вирішення питання працевлаштування людей з інвалідністю, проблемами та перспективами роботи з цією категорією осіб.
    Андрій Магас — заступник директора Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів акцентував увагу щодо стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, розповів про компенсацію єдиного внеску роботодавцям, які забезпечать роботою безробітних з особливими потребами.
Дмитро Юхменко — начальник відділу взаємодії з роботодавцями відділення Фонду соціального захисту інвалідів проінформував присутніх про основну проблему працевлаштування інвалідів, як неналежну кількість спеціалізованих робочих місць, які відповідали б усім вимогам індивідуальної програми реабілітації, відсутність зацікавленості працедавців у прийнятті на роботу цієї категорії громадян.
    Уляна Півторанюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних детально розповіла про профорієнтаційні заходи, які проводяться в Надвірнянському районному центрі зайнятості, скерування на професійне навчання. "При обслуговуванні громадян цієї категорії у центрі зайнятості забезпечується адресний та індивідуальний підхід до кожного, враховуються потреби та можливості особи, рекомендації медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації інваліда” – донесла до відома фахівець.
До обговорення долучилися представники управління праці та соціального захисту населення, бухгалтери підприємств, які окреслили основні орієнтири роботи в напрямку соціального захисту вразливих категорій та можливості створення нових робочих місць. Серед питань, які викликали жваве обговорення, були питання щодо заповнення індивідуальних програм реабілітації, соціальних прав інвалідів, створення спеціальних робочих місць для інвалідів.
     На завершення заходу заступник директора Надвірнянського центру зайнятості Олена Гуменюк подякувала присутнім за активність,  побажала здоров’я, добробуту, миру та успіхів на професійній ниві та наголосила, що запорукою успішного вирішення питання працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями є спільні дії служби зайнятості, роботодавців, а також самих безробітних.
 
Уляна Півторанюк — провідний фахівець
відділу активної підтримки безробітних
Надвірнянського районного центру зайнятості.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *