Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На батьківщині Степана Бандери відбулася наукова конференція

Сьогодні в історико-меморіальному музеї Степана Бандери, який знаходиться у с. Старий Угринів Калуського району, відбулася наукова конференція «Український національно-визвольний рух у ХХ столітті: проблеми, досвід, уроки», присвячена 90-річчю організації українських націоналістів та 110-річчю від дня народження Степана Бандери.
У заході взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степна Бандери Ярослав Коретчук та завідувач кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор історичних наук, професор Ігор Райківський а також дослідники та науковці з міст Дрогобича, Львова, Києва, Житомира та Івано-Франківська.

Володимир Федорак від імені голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука привітав учасників конференції на прикарпатській землі та побажав усім плідної праці.

«Конференція є досить актуальною у вивченні історії визвольного руху – на території Західної України, зокрема теперішньої Івано-Франківщини. Важливо знати історію свого народу, вивчати і пам`ятати героїв – таких як Степан Бандера і його сподвижників – українських націоналістів, а також інших наших краян, які боролися за волю України. Тут, в історико-меморіальному музеї Степана Бандери, є можливість побачити в експозиціях маловідомі факти. Надзвичайно важливо висвітлити різний матеріал. Хотілося, щоб ця конференція була не єдиною, а тільки започаткувала цілий історичний цикл таких досліджень. Маю сподівання, що обговорення, яке має на меті популяризацію української національної історії представить нові імена, яких ми мало знаємо», – зазначив посадовець.

Координатор даного заходу Ярослав Корейчук додав, що основна мета дослідити життєвий шлях та діяльність самого Степана Бандери, а також більше дізнатися про історію Організації українських націоналістів та військових підрозділів Української Повстанської Армії.

Зазначимо, що на базі даного музею впродовж 2019 року планується проведення виставок, заходів для учнівської молоді, які будуть присвяченні таким постатям як Степана Бандера, його братам, які були знищенні у нацистському концтаборі та батьку Андрію Бандері.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *