Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Івано-Франківщині аграрії успішно завершили посівну кампанію сезону 2024 року


У департаменті агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної (військової) адміністрації повідомили про завершення в області посіву ярих сільськогосподарських культур.

За оперативними даними, станом на 6 червня 2024 року зернові культури у цьому році посіяли на площі 141,5 тисячі гектарів, що на 1,5 тисячі гектарів більше минулорічного.

Ярі зернові та зернобобові культури посіяли на площі 87,4 тисячі гектарів, у тому числі кукурудзи – 59,5 тисяч гектарів.

Технічні культури займають трохи більше 100,0 тисяч гектарів, під картоплею та овочами – майже 73,0 тисячі гектарів, що практично на рівні показника 2023 року.

Загалом, з урахуванням кормових культур, вся посівна площа складає 376,0 тисяч гектарів.

Погодні умови цьогорічної весни загалом були сприятливими для проведення посіву ярих культур, попри те, що недостатні запаси вологи в ґрунті дещо сповільнили появу сходів сої та кукурудзи.

Разом з тим, помірні опади у більшості районів області наприкінці травня та на початку червня значно покращили ситуацію з вегетацією рослин.

Більшість посівів озимих зернових культур – пшениці, ячменю та жита увійшли в фазу колосіння, а озимий ріпак – у фазу цвітіння та утворення стручків, у картоплі – поява бокових пагонів – поява суцвіть.

Попри проведення догляду за посівами, аграрії Прикарпаття розпочинають підготовку зернозбиральних комбайнів, зерноочисних машин та токів до проведення жнив.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *