На Івано-Франківщині до бюджетів надійшло майже 2,7 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб
Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області, з початку року до зведеного бюджету надійшло 2656,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом минулого року приріст надходжень складає 515,4 млн грн.
Із загальної суми надходжень ПДФО місцеві бюджети отримали 1979,4 млн грн цього податку, до державного бюджету надійшло 667,1 млн грн.
Серед основних факторів збільшення надходжень податку – підвищення мінімальних зарплат, спільний контроль органів виконавчої влади і місцевого самоврядування за своєчасністю виплати заробітних плат на рівні не менше встановленого законодавством, та заходи з детінізації ринку праці.
Нагадаємо, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.
Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:
– укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України; форма трудового договору з фізичною особою затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 № 260);
– оформити наказ про прийняття на роботу (заповнюють типову форму № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджену наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року № 489);
– повідомити ДФС про прийняття працівника на роботу (постанова КМУ від 17 червня 2015 р. № 413).
У разі не подання повідомлення до ДФС до суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції (штраф) у розмірі однієї мінімальної заробітної плати – 3723 грн. У випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків управлінням Держпраці застосовується штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (111690 грн.), установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.
0 Коментарі