Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Івано-Франківщині працюватимуть над створенням організації з маркетингу дестинації (Destination Marketing Organization, DMO).

4 червня у Татарові Івано-Франківська облдержадміністрація, Ворохтянська селищна рада, Туристична рада Ворохтянської громади підписали Меморандум з Державним агентством розвитку туризму (надалі – ДАРТ) про співпрацю.

Мета меморандуму – створення локальної організації з маркетингу дестинації (DestinationMarketing Organization (надалі – DMO) на території Ворохтянської селищної ради.

Документ підписали голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна

Олеськів, керівник апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Ярослав Дем’янчук, Ворохтянський селищний голова Олег Дзем’юк, голова Туристичної ради Ворохтянської громади Олег Молдавчук.

Меморандум декларує спільну роботу над:

– створенням та розвитком туристичної інфраструктури в регіоні, що включає її відновлення,

розбудову, реконструкцію та вдосконалення;

– просуванням туристичної маркетингової стратегії для підвищення відвідуваності та

привабливості регіону;

– створенням і підтримкою туристичних маршрутів та екскурсій;

– збереженням та промоцією національної культури та традицій, що допоможе залучити

туристів;

– розвитком екотуризму та сталих туристичних послуг з метою збереження природних

ресурсів та зменшення негативного впливу туризму на довкілля;

– напрацюванням спільних проєктів, які залучатимуть інвестиції для розвитку туристичної

інфраструктури та покращення сервісу.

Меморандум передбачає взаємодію з місцевими громадами, підприємствами, організаціями та підприємцями з метою розвитку туристичних послуг та продуктів, що відповідають попиту туристів.

«Це перший крок до створення DMO в регіоні», – зазначила голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів. – Все масштабне починається з меншого – з об’єднання на локальному рівні місцевої влади та бізнесу. Ця співпраця дозволить напрацювати спільне бачення з промоції туристичних дестинацій громад та регіону в цілому. Подібна ініціатива дозволить сформувати сприятливі умови для збільшення потоку відвідувачів та залучення інвестицій у розвиток громади та підвищить конкурентоспроможність регіональних і локальних туристичних продуктів».

Керівник апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Ярослав Дем’янчук відзначив, що «Ворохтянська громада є одним із основних центрів туризму Івано-Франківської області як влітку, так і взимку. Природно-ресурсний потенціал, вигідне географічне розташування та багата культурна спадщина є вагомими передумовами для розвитку сфери гостинності».

Створення організації з управління та маркетингу дестинацій, на думку Ярослава Дем’ячука, має важливе значення для розвитку малого і середнього бізнесу, розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць та залучення інвестицій у громаду, тому Івано-Франківська обласна (військова) адміністрація підтримала ідею підписання меморандуму про співпрацю та взаємодію з розвитку туризму у Ворохтянській громаді та готова всебічно сприяти реалізації ініціативи.

Обговорення ідеї створення організації з маркетингу дестинації (DMO) продовжилась

наступного дня у с. Поляниця, де за участю керівництва Державного агентства розвитку туризму, голів Верховинської, Ворохтянської, Косівської, Яремчанської, представників Поляницької та Ясінянської територіальних громад, департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації та інших стейкхолдерів проведено засідання “круглого столу”.

На заході обговорювали потенційну міжмуніципальну співпрацю громад Гуцульщини з метою формування спільних туристичних та інвестиційних продуктів задля промоції Прикарпаття.

Учасники події мали нагоду послухати наживо презентацію Катаріни Мінарік («CzechTourism») про створення і функціонування DMO у Чеській Республіці, обмінятись думками про проблемні питання розвитку туризму у громадах, висловити власні думки щодо доцільності створення організації з маркетингу дестинації.

Координуватимуть подальші кроки процесу створення DMO будуть начальник відділу координації розвитку туристичної інфраструктури в регіонах ДАРТ Ігор Чава та заступник начальника управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко.

Міжнародний досвід свідчить, що саме організація з управління та маркетингу дестинації як незалежна платформа може успішно виконувати роль стратегічного лідера усіх зацікавлених сторін у процесі розвитку туристичної дестинації.

Вітаємо активність всіх учасників туристичної сфери Ворохтянської громади, що об’єдналися з метою найефективнішого використання туристичного потенціалу для розвитку території.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *