Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Івано-Франківщині стоворено міжвідомчу регіональну робочу групу щодо протидії нелегальному обігу фальсифікованої алкогольної продукції

14 лютого під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука відбулася селекторна нарада з керівниками обласних державних адміністрацій. Головною темою селекторної наради було питання протидії нелегальному обігу та виробництву алкогольної продукції.
Йшлося про роботу міжвідомчих регіональних робочих груп щодо протидії нелегального обігу алкогольної продукції, які створені задля посилення боротьби з нелегальним виготовленням, переміщенням та реалізацією фальсифікату.

Олексій Гончарук підкреслив, що розповсюдження фальсифікованої алкогольної продукції не лише завдає збитків Державному бюджету, але й загрожує здоров’ю громадян через неналежний контроль за її якістю та дотриманням технологічних вимог до виготовлення цієї продукції.

Наголошувалося на тому, що з 1 травня запрацює система «Електронна акцизна марка» для захисту споживачів від контрафактної алкогольної продукції, яка створить рівні умови для виробників та спросить ведення бізнесу шляхом заміни паперових замовлень на електронні через е-кабінети платників податків. Робота такої системи сприятиме посиленню боротьби з ухиленням від сплати податків та зменшенню тіньового обігу алкогольних напоїв. Урядове рішення передбачає нанесення на марку акцизного податку для алкогольних напоїв двох додаткових елементів: QR-код та штрих код. У цих кодах будуть зашифровані реквізити марок. Запровадження таких кодів є необхідною передумовою для створення системи контролю за обігом підакцизних товарів.

На нараді також обговорювали питання щодо активізації боротьби проти нелегального працевлаштування, забезпечення централізованого обігу деревини, підвищення якості дитячого харчування в закладах освіти, проведення реформи медичної галузі та вирішення проблем із заборгованостями по заробітної платі на підприємствах.

Під час зустрічі в.о. голови облдержадміністрації Віталій Федорів обговорив із учасниками селекторної наради в обласній студії напрямки роботи міжвідомчої регіональної групи щодо протидії нелегальному обігу алкогольної продукції, яку днями було створено на Прикарпатті. Також дав низку доручень щодо вирішення проблемних питань за вищеназваними напрямками.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *