Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Івано-Франківщині впроваджуватимуть пілотні стратегії адаптації до змін клімату

Глобальна зміна клімату – це одна з найважливіших екологічних проблем, що наразі постала перед людством. Істотна зміна впливів зміни клімату спричинена діяльністю людини та інтенсивною експлуатацією природи.

Не оминає зміна клімату і Прикарпаття: частішими і більш інтенсивнішими стають повені, підвищуються аномальні температури влітку, не виключенням є і буревії, які супроводжуються шквальними опадами та вітром.

Багато країн світу вже досягли значних результатів у сфері створення законодавчої та нормативної бази щодо заходів та дій необхідних для адаптації до зміни клімату. Запровадження стратегії адаптації до зміни клімату є одним із найважливіших кроків не лише для започаткування процесів адаптації, але і для забезпечення їхньої комплексності – як на національному, так і на регіональному рівні. В Україні процес формування політики адаптації до зміни клімату лише розпочався, тому міжнародний досвід – зокрема, досвід сусідніх країн – представляє великий інтерес, особливо з урахуванням того, що сусідні країни в регіоні, як правило, зіштовхуються з подібними загрозами та викликами, спричиненими погодними та кліматичними умовами.

Головна мета Стратегії ЄС- кліматично стійке майбутнє, як усередині Європейського Союзу, так і за його межами, адже проблема зміни клімату носить глобальний характер і не визнає кордонів.

Наглядовою радою Проєкту міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів» (Проєкт APENA 3), який впроваджується Представництвом Європейського Союзу в Україні Івано-Франківська область обрана як одна з трьох областей в яких будуть впроваджуватися пілотні стратегії адаптації до зміни клімату та відповідні плани їх реалізації, що буде фінансуватись Європейським Союзом.

06 жовтня, у середу відбулося перше засідання робочої групи з розробки регіональної стратегії із адаптації до зміни клімату за участю експертів Проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів» Майклом Фланаганом, Антоніосімом Сакалісом та Оксаною Кисіль.

Було презентовано методологічний підхід до розробки регіональної стратегії з адаптації, ідентифікація необхідної інформацію та доступ до неї, структуру документу та залучення зацікавлених сторін.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *