Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На місці загибелі воїнів УПА посвятили хрест  В неділю 23 листопада на межі сіл Переросля і Цуцилова відбулося посвячення хреста, встановленого патріотами-націоналістами Надвірнянського району на місці загибелі бійців УПА – Бойчука Михайла Миколайовича (1926-1947) члена районного проводу ОУН-УПА, псевдо "Партизан" та Савчука Дмитра Прокоповича (1908-1947). Як повідомив в історичній довідці радник голови районної ради, уродженець с. Цуцилів Василь Андрейчук – 27 березня 1947 року, на цьому місці стояла хата, під нею була криївка, де переховувалися двоє бійців УПА. Внаслідок зради, хату раптово оточили "енкаведисти", наші партизани відмовилися здаватися та загинули під час бою з переважаючим ворогом.

Хрест освятили священники УГКЦ на чолі з деканом Надвірнянського деканату     о. Іваном Качанюком. о. Іван, звертаючись до присутніх, сказав, що: "… історія, на жаль, повторюється. Як багато років тому назад московська імперія прагнула захопити Україну – так і зараз хоче підкорити нас, і знову гинуть кращі сини і дочки Українського народу". Голова райдержадміністрації Михайло Іваночко у своєму виступі наголосив: "Українських націоналістів завжди переслідували. Навіть за часів Української держави на нас тиснули, особливо режим Януковича. Але націоналісти завжди ставали на захист України і якраз вони "розгойдали" владу Януковича, а потім і повалили її. Зараз ситуація в державі дуже важка, ми не можемо дозволити втрату незалежності і тому не повинні бути байдужими до тих подій, які зараз відбуваються. Крім нас самих – нас ніхто не захистить". Голова РДА подякував громадам сіл, священникам та всім активістам, які долучилися до цієї справи.

Боєць Івано-Франківського батальйону "Крук" Андрій Лисканюк подякував
о. Івану Качанюку та громаді с. Фитьків за надану допомогу в забезпеченні бійців продуктами, теплим одягом та необхідними засобами. 
Під час урочистостей прозвучали пісні і поетичні рядки у виконанні учасників колективу Народного дому с. Цуцилів, "Просвіти" с. Цуцилів, хору "Відродження " с. Перерісль та хору воїнів районного проводу ОУН-УПА "Заграва" під кер. голови Братства Михайла Юркевича.
Урочистості закінчилися спільним виконанням Гімну України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *