На міжрегіональному форумі прикарпатські управлінці діляться досвідом з колегами щодо розвитку еко-індустріальних парків
Цими днями у місті Ужгород проходить Міжрегіональний форум «ТИЛОВІ РЕГІОНИ УКРАЇНИ: ПРАЦЮЄМО ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ», метою якого є сприяння обміну досвідом щодо розроблення та реалізації регіональної політики економічного розвитку в умовах війни, у тому числі між національним та регіональними рівнями: підтримка МСП, розвиток експорту, інтеграція релокованого бізнесу в приймаючих громадах, розвиток індустріальних парків та кластерів, цифровізація державних послуг для бізнесу тощо.
Учасниками форуму є представники центральних та регіональних органів влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, наукових та освітніх установ із Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Чернівецької та Хмельницької областей, а також міжнародних донорів.
Івано-Франківську область представляє заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації – начальник управління Офісу децентралізації Володимир Попович.
У своєму виступі на тему «Стимулювання підприємництва та сприяння залученню приватних інвестицій в регіоні» управлінець поділився досвідом розвитку еко-індустріального парку «Калуш Індастріал ХАБ». Зокрема, зазначив, що в жовтні 2022 року «Калуш Індастріал ХАБ» – один із п’яти парків, обраний Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) для реалізації проєкту «GEIPP Ukraine» в рамках міжнародної програми глобального розвитку еко-індустріальних парків. У рамках проєкту забезпечується:
- експертна підтримка (аудит, визначення оптимальної моделі, розроблення ТЕО);
- супровід участі у грантових і кредитних програмах;
- розроблення/деталізація концепції парку;
- організація енергоменеджменту та сертифікація;
- отримання статусу еко-індустріального парку;
- посилення співпраці з Урядом (владою) – «легалізувати» еко-індустріальні парки у правовому полі.
Загалом Програма заходу включає в себе найактуальніші питання сьогодення, а саме:
- роль тилових регіонів під час широкомасштабного вторгнення, та у післявоєнний час. Державна політика та інструменти регіонального розвитку України в умовах війни;
- державна політика економічного розвитку регіонів у 2022-2023 роках, візія та роль тилових регіонів;
- державні програми та інструменти підтримки бізнесу в період воєнного стану в Україні;
- бачення відбудови України з урахуванням конференції в м. Лугано (Швейцарія) та роль тилових регіонів;
- підтримка бізнесу на регіональному рівні в умовах війни;
- дипломатичне сприяння у просуванні українських товарів за кордоном.
0 Коментарі