На нараді в ОДА обговорено надання соціальних послуг у ОТГ після місцевих виборів
«В ході децентралізації повноваження з надання послуг населенню передають з центрального на місцевий рівень. Процес передачі цих повноважень, зокрема, з надання соціальних послуг, не є простим і швидким, – зазначила Світлана Онищук. – У громад будуть виникати запитання і певні труднощі, адже повноваження у соціальній сфері передають максимально близько до отримувачів цих послуг. Наше з вами завдання так організувати роботу, щоби громадяни не відчули погіршення надання цих послуг».
Фахівці департаменту соціальної політики облдержадміністрації детально поінформували про основні завдання з організації роботи для забезпечення соціального захисту населення в територіальних громадах.
Зокрема, йшлося про необхідність створення в структурі територіальної громади підрозділу з питань соціального захисту населення, організацію передачі особових справ отримувачів пільг, субсидій та соціальних допомог, створення та ведення обліку соціально незахищених верств населення, збереження мережі відділень стаціонарного догляду за одинокими особами та особами похилого віку й інші актуальні питання.
Заступник начальника управління ДСНС України в області Віталій Федунків розповів учасникам наради про основні завдання органів влади на місцях при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій , організацію роботи для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій при можливому виникненні НС в осінньо-зимовий період 2020-2021 років. ОТГ рекомендовано створити 55 підрозділів місцевої пожежної охорони.
Також заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур роз’яснила основні вимоги до створення фінансових органів та формування місцевих бюджетів територіальних громад. Наголошувалося, що в ОТГ до 25 грудня повинні бути затверджені місцеві бюджети задля забезпечення з 1 січня 2021 року всіх соціальних гарантій для наших громадян.
0 Коментарі