Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті працювало міжфракційне депутатське об’єднання «ВПО України» за участю представників Уряду, – Світлана Онищук

ВІвано-Франківську відбулося виїзне засідання міжфракційного депутатського об‘єднання за участю представників Уряду та керівників Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук розповіла про організовану роботу із внутрішньо переміщеними людьми на Прикарпатті.

«Від початку повномасштабного вторгнення Івано-Франківщина стала прихистком для більше ніж 150 тисяч внутрішньо переміщених людей. З них 40 961 дитина, 17 630 людей пенсійного віку, 4 251 людина з інвалідністю, сім спеціалізованих закладів області прийняли 456 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, майже 1000 паліативних хворих і людей з інвалідністю, людей похилого віку розміщено в закладах охорони здоров’я та соціальної сфери. Переконана, що наша область впоралася з багатотисячним напливом людей, які рятувалися з-під обстрілів і для яких Прикарпаття стало другою домівкою», – наголошувала очільниця області.

Цього навчального року в ліцеях області та закладах професійно-технічної освіти вчилися близько 5000 дітей-переселенців. За підтримки міжнародних організацій вдалося забезпечити дітей шкільним приладдям, компютерною технікою, наплічниками, комплектами навчально-методичних матеріалів тощо. Крім того, на Прикарпаття переміщено 4 заклади вищої освіти», – зауважувала Світлана Онищук.

Наголошувалося на важливості роботи служби зайнятості області та її послугами звернулися понад 5000 ВПО, з них близько 3000 людей отримали статус безробітного. Працевлаштовано 895 осіб (ІІІ місце в рейтингу працевлаштування в Україні). А у відповідності до урядової програми єРобота 20 внутрішньо переміщених людей отримали мікрогранти для створення або розвиток власного бізнесу.

Світлана Онищук окреслила важливі перспективи щодо завершення ремонтних робіт на 14 об’єктах задля покращення умов перебування ВПО, відкриття додаткового шелтеру на 460 місць для довготривалого проживання переселенців, членів сімей загиблих та людей з інвалідністю. А також посадовиця розповіла про проєкти щодо будівництва соціального житла для внутрішньо переміщених людей, створення реабілітаційних центрів для дитячого та дорослого населення, яке постраждало від військових дій.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *