Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті у наявності є достатня кількість вакцин і працюють всі пункти щеплення та центри імунізації

Сьогодні в обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо епідеміологічної ситуації та  стану вакцинальної кампанії на Прикарпатті.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, головний санітарний лікар області Руслан Савчук, заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак детально поінформували про поточний стан та тенденції захворювання населення області на COVID-19.

Акцентовано увагу на тому, що ситуація залишається складною. За даними  лабораторних досліджень підтверджено, що в області циркулює штам «Омікрон», тому спостерігається значне зростання кількості хворих, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Особливо ця цифра зросла серед дитячого населення, де у 22,6 рази збільшено кількість хворих у порівнянні з січнем 2021 року.

Також за минулу добу значно зріс відсоток завантаженості ліжок у медичних закладах – з 64 до 67%. У двох лікарнях, які госпіталізують дітей з COVID-19, цей показник  складає 100 %. Томі сьогодні в Івано-Франківську додатково буде розгорнуто ще 100 ліжок для дітей.

Така ситуація значно збільшує навантаження на  медичних працівників, рівень захворюваності серед яких теж збільшився у два рази. Тому  учасники брифінгу вчергове звернулися до жителів області із закликом до проведення вакцинації від небезпечної недуги.

«Упродовж січня цього року на 51% менше людей вакцинувалося порівняно із груднем минулого. Загалом першою дозою в області провакциновано 32,5% населення, повний курс двома дозами антиковідної вакцини отримали 29,8% жителів, – зазначила Людмила Сірко. – У нас в наявності є всі необхідні вакцини, працюють всі центри вакцинації, пункти щеплення та мобільні бригади. Тому просимо вас, приходьте і вакцинуйтесь, оскільки вакциновані люди переносять захворювання у легшій формі».

Володимир Дзьомбак відзначив, що у 14 громадах кількість вакцинованих у віковій категорії 60+ складає менше 20 %, що є дуже тривожним сигналом. Адже показники летальності найвищі серед населення похилого віку.

Руслан Савчук закликав людей при перших ознаках захворювання звертатися до сімейного лікаря та проводити тестування. Всі комунальні заклади  області отримали швидкі тести на антиген. Тестування в лабораторії проводиться безкоштовно і за добу  можуть  опрацювати до п’яти тисяч зразків. Тому вчасно виявлений вірус і призначення лікаря допоможуть запобігти ускладненням.

Також на брифінгу фахівець-пульмонолог обласної дитячої лікарні розповіла про ту симптоматику захворювання у дітей, на яку батькам необхідно звертати увагу, та яка притаманна штаму «Омікрон». За  словами медиків, всі необхідні ліки для дітей є та надаються безкоштовно.

Станом на перше лютого на стаціонарному лікуванні перебувають 2265 пацієнтів, з них 145 – у відділеннях реанімації,  а  41 – підключені до апаратів ШВЛ. 32% хворих є кисневозалежними.  За минулу добу зафіксовано 11 летальних випадків.

Для госпіталізації дітей з COVID-19 розгорнуто 229 ліжок, з них 164 ліжка або 71,6% зайнято пацієнтами. За останню добу госпіталізовано 14 дітей.

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *