Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті пенсійники акцентують на позитивних змінах

Про позитивні зміни, що відбулися в пенсійному законодавстві та забезпеченні краян, йшла мова у головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на брифінгу для місцевих засобів масової інформації.

Про позитивні зміни, що відбулися в пенсійному законодавстві та забезпеченні краян, йшла мова у головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на брифінгу для місцевих засобів масової інформації.

Його провели заступник начальника головного управління Роман Берчак та начальник відділу платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб Ольга Смеречанська.

На думку Р. Берчака, зміни відбудуться у таких трьох важливих напрямках:

– у пенсійному законодавстві у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» від 29.03.2016 № 1043-VIII. Нові правила поширюються на осіб, яким пенсії призначено (перераховано) у період із 01.01.2016 р., тобто до набрання чинності цього Закону;

– на перерахунках пенсій, що відбудеться з 1 травня ц. р. у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На Прикарпатті збільшення розмірів пенсій отримає понад 342 тисячі громадян.     

– на доплатах до 5 травня майже 35-ти тисячам ветеранів війни та особам, на яких поширюється  дія  Законів  України  «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту»  і «Про жертви нацистських переслідувань». Їм  буде виплачено разову грошову допомогу в розмірах від 170 грн. до 2975 грн. Списки, сформовані органами Пенсійного фонду України в області, вже надано  територіальним підрозділам з питань соціального захисту населення.

Розповідаючи про шляхи наповнення бюджету Пенсійного фонду України, Ольга Смеречанська зазначила, що попри те, що розмір ставки єдиного соціального внеску зменшився майже на 58%, власні надходження коштів порівняно з таким же періодом минулого року досягли понад  65%, що засвідчило про збільшення загальних обсягів фонду оплати праці. Тобто ми бачимо реальний вихід зарплати з «тіні». Вона повідомила, що за перший квартал від платників області надійшло понад 491 млн. грн., які були спрямовані на виплату пенсій. Через засоби ЗМІ О. Смеречанська звернулася до громадян області з проханням брати активнішу участь у легалізації заробітної плати. Цьому сприяє контроль найманими робітниками за сплатою за них страхових внесків роботодавцями. Цією можливістю можна скористатися,  зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *