Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті відзначили 110-річний ювілей генерал-хорунжого головнокомандувача УПА Романа Шухевича

З цієї нагоди 1 липня у селі Тишківці Городенківського району вшановували пам’ять легендарного командира та видатного діяча українського національно-визвольного руху. Урочистості відбулися за участі голови облдержадміністрації Олега Гончарука, народних депутатів України Анатолія Матвієнка та Юрія Тимошенка, депутатів обласної ради, ветеранів ОУН-УПА, воїнів АТО, духовенства.

Біля пам’ятника Роману Шухевичу священики відслужили поминальну панахиду. По її завершенню присутні взяли участь у пам’ятному віче «Лицар духу Нації» та покладанні гірлянди слави до пам’ятника герою.

«Цими днями ми відзначаємо кілька знаменних дат національної історії української державності: 110 років з нагоди дня народження генерала Романа Шухевича та 76-у річницю з дня, коли у Львові українські націоналісти проголосили Акт відновлення української держави, – наголосив, звертаючись до присутніх, Олег Гончарук. – Невід’ємною частиною перетворень, які відбуваються в українському суспільстві, є об’єктивне вивчення та переосмислення минулого. Ми повинні знати якнайбільше правди про таких українців як Роман Шухевич, які творили бойовий дух нашої нації».

Звертаючись до громадськості, Анатолій Матвієнко підкреслив, що кожний українець повинен поставити перед собою образ Романа Шухевича як приклад безперервної боротьби за незалежність України. Також народний обранець висловив подяку ветеранам ОУН-УПА та тим воїнам, які сьогодні боронять нашу країну в зоні АТО.

Під час віче та в рамках обласної естафети «Воскресне волі дух і наша слава» представники братства ОУН-УПА урочисто передали прапори України та Української Повстанської Армії воїнам АТО і творчій делегації з Івано-Франківщини, які відбудуть на схід України.

Цього ж дня у тематичній концертній програмі за участю аматорських колективів області прозвучали патріотичні та повстанські пісні.

Додамо, що у Тишківцях за участю родини Шухевичів, краєзнавців, істориків та громадськості також відбулося засідання «круглого столу» «Роман Шухевич – головнокомандувач УПА: життя та діяльність», присвячене героїчному шляху ювіляра. Також посадовці, молодь та ветерани УПА відвідали музей Романа Шухевича, де зберігають пам'ять про нього. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *