Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На семінарі Асоціації міст України обговорено проблеми реформування місцевого самоврядування

У Києві відбувся дводенний семінар-нарада Асоціації міст України(далі – АМУ) для регіональних консультантів офісів реформ та виконавчих директорів регіональних відділень АМУ.

У заході взяли участь експерти обласного офісу реформ та виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Олег Войтичук.

У рамках семінару відбулася презентація двох проектів, які реалізовує  АМУ: «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», що впроваджують за фінансування USAID, та проекту «Прозорий, підзвітний, ефективний бюджетний процес на місцевому рівні в Україні (ПБП)», який фінансує Європейський Союз.

Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик у своєму виступі зазначив, що реформа з децентралізації влади – це новий стиль мислення, новий підхід до розуміння громад, наголосивши на прикладі Польщі, де місцеве самоврядування стало каталізатором економічного зростання. Тому нині завдання – створити спроможні громади, які повинні стати таким же каталізатором і в Україні.

Директор департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов зазначив, що державним бюджетом вже передбачено близько 1 млрд. гривень на розвиток інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Зокрема, кошти будуть спрямовані на створення ЦНАПів. Чиновник наголосив, що у процесі  об’єднання громад особлива роль асоціацій органів місцевого самоврядування, а особливо – АМУ і висловив сподівання, що новий проект «ПУЛЬС» допоможе підсилити цю роботу.

Регіональний консультант з організаційно-правових питань в Івано-Франківській області Марія Баран зазначила, що завдяки належній співпраці АМУ та Мінрегіону продовжується втілення в життя основних ідей децентралізації. І наголосила, що нині потрібно приділяти значну увагу побудові системи спроможного місцевого самоврядування в Україні загалом і на Прикарпатті зокрема. За словами Марії Баран, експерти обласного офісу реформ роблять наголос на популяризації успішного досвіду об’єднання спроможних громад, акцентують увагу на потребі подальшого об’єднання громад, внесення змін у перспективний план області й на проведенні потужної інформаційно-роз’яснювальної та експертно-консультаційної  роботи в усіх напрямках. Експерти обласного офісу реформ планують надалі співпрацювати з органами влади, оскільки уже на практиці підтверджено ефективність такої роботи, поінформувала Марія Баран.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Олег Войтичук звернув увагу, що ідеологами децентралізації влади були засновники Асоціації міст України, зосібна її нинішній керівник Мирослав Пітцик. Адже з огляду на європейський досвід місцеве самоврядування повинно бути самодостатнім і перспективним. Також Олег Войтичук вважає, що локомотивом децентралізації влади в Україні є АМУ.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *