На сьогодні середній розмір житлової субсидії становить 2 200 грн на домогосподарство, – заступник міністра соцполітики України Віталій Музиченко
Уряд поставив собі за завдання захистити саме ті домогосподарства, де економічно активні члени сім’ї втратили роботу і тепер перебувають на обліку в центрі зайнятості.
Про це розповів заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка».
«Ми поставили собі за завдання захистити саме ті домогосподарства, де економічно активні члени сім’ї втратили роботу і тепер перебувають на обліку в центрі зайнятості. Тому було змінено алгоритм призначення субсидій саме для цих домогосподарств. І якщо в загальному випадку ми беремо для обрахунку і визначення субсидій дані за попередні два квартали, зрозуміло, що не можемо застосовувати для згаданих домогосподарств цей алгоритм, оскільки член домогосподарства вчора втратив роботу, і орієнтуватися на його доходи 6-місячної давності, просто не можна. Ці громадяни просто не оплатять комунальні послуги», – розповів Віталій Музиченко.
За його словами, в Україні 95% коштів на оплату житлово-комунальних послуг субсидіанти отримують у готівковій формі.
«Починаючи з 2019 року, на мій погляд, були вжиті вже радикальні заходи, які кардинально змінили систему житлових субсидій. Ми перейшли від фінансування організацій на надання прямої підтримки громадянам у грошовому вигляді. На сьогодні програма житлових субсидій полягає в тому, що 95% коштів у нас громадяни отримують у готівковому вигляді й самостійно оплачують житлово-комунальні послуги. За результатами 2015-2018 років ми побачили колосальний потенціал в економії і зацікавленості громадян у раціональному використанні ресурсів», – сказав В.Музиченко.
На сьогодні середній розмір житлової субсидії становить 2200 грн на домогосподарство. «Якщо порівняти із розміром тих же пенсійних виплат, то це навіть більше, ніж розмір мінімальної пенсії», – уточнив урядовець.
За його словами, в Україні близько 7% звернень про оформлення субсидії надходить в електронній формі, решта – через управління соціального захисту.
Посадовець наголосив, що система взаємодії в електронному вигляді при оформленні житлової субсидії працює ще з 2016 року, і кожен громадянин України має можливість подати документи і отримати субсидію, не відвідуючи органу соціального захисту населення.
Відповідаючи на запитання, Віталій Музиченко зазначив, що наразі житлову субсидію отримують 3 млн домогосподарств, а якщо говорити про систему підтримки взагалі, то охоплено майже 5 млн сімей. А це – більше третини загальної чисельності домогосподарств в Україні.
Громадяни, які мають проблеми з оплатою житлово-комунальних послуг, тобто їхні доходи не дозволяють повноцінно оплачувати ті тарифи, які в них є, можуть звернутися за оформленням житлової субсидії. Крім того, у нас передбачено ряд випадків, коли громадяни мають можливість отримати цю житлову субсидію попереднім періодом. З часу початку опалювального періоду – це два місяці, з дати підвищення ціни тарифів – три місяці.
Наприклад, громадянин може звернутися у лютому та оформити субсидію з початку листопада. Ми закликаємо громадян, яким складно оплачувати комунальні послуги, звертатися до органів соціального захисту населення. Це можна оформити через поштове відправлення, заповнивши заяву і декларацію, або скористатися електронним сервісом Міністерства соціальної політики, або звернутися до територіальної громади (ЦНАПу) за місцем проживання.
0 Коментарі