Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя» обговорили питання щодо рекодифіації Цивільного кодексу України та реформи Кримінального кодексу

Під час сьогоднішніх панельних дискусій ішлося про те, що сектор правосуддя є чи не одним із найважливіших для демократичної держави. Це саме та система, яка має гарантувати всім — і бізнесу, і громадянам, — що їх право на справедливість отримає увагу та не буде проігнороване.
Верховенство закону, а також захист та повага до прав кожної людини, не можуть бути досягнуті без активної ролі суспільства та його правової обізнаності. Тому розвиток правосуддя, це також і розвиток законодавства, яке відповідає потребам суспільства, включно із використанням міжнародних правових стандартів у національному законодавстві.

Під час форуму представники української влади — перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, члени комісії з питань правової реформи при Президентові України, профільні експерти-правники обговорили основні засади проекту нового Кримінального кодексу та перспективи рекодифікації Цивільного кодексу України.

Зазначалося, що підготовка проєкту Цивільного кодексу України, розпочата 25 років тому, зараз виходить у свою кульмінаційну стадію. Руслан Стефанчук акцентував увагу на необхідності рекодифікації Цивільного кодексу України, адже невід’ємна скадова правової реформи – це реформа цивільного і кримінального законодавства.

У рамках форуму відбулося пряме включення Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської Ради Шарля Мішеля, які перебувають з робочою поїздкою в зоні проведення Операції об’єднаних сил у Луганській області. Вони звернулися до учасників Форуму та наголосили на важливості кроків у проведенні судової реформи та боротьбі з корупцією.

Володимир Зеленський подякував своєму європейському колезі за важливу експертну допомогу та підтримку України у її заходах щодо удосконалення системи правосуддя.

Своєю чергою Шарль Мішель запевнив Президента України у широкомасштабній підтримці нашої держави Європейським Союзом та висловив переконання у важливості та необхідності реформи правової системи задля поступу України до європейської демократії, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та боротьби з корупцією.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *