Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На житлові субсидії цього року буде використано близько 20 млрд грн, на 2016-й закладено 35 млрд грн, – Розенко

 «За кількістю родин, які ми планували залучити до програми субсидій, ми внутрішній план трохи перевиконали», – заявив у ефірі «5 каналу» Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

 «За кількістю родин, які ми планували залучити до програми субсидій, ми внутрішній план трохи перевиконали», – заявив у ефірі «5 каналу» Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Ми планували, що приблизно 4,5 млн родин нам вдасться залучити до програми субсидій, – повідомив Міністр. – Сьогодні понад 5 млн українських родин вже отримують субсидії в новій реформованій системі».

Порівнюючи цей показник з даними за аналогічний період 2014 року, Розенко нагадав, що минулого року субсидії отримували 1 млн домогосподарств. «Ми фактично у п’ять разів підвищили ефективність програми субсидій і залучили більше людей, які сьогодні абсолютно не відчувають великого негативу від підвищення цін на житлово-комунальні послуги і тарифів», – зазначив очільник Мінсоцполітики.

«Я не можу сказати, що система працює ідеально, – додав Розенко. – Але 5 млн родин, які отримують субсидію, – це дуже добрий показник ефективності реформ, які проводить і Уряд, і Міністерство соціальної політики».

Щодо перспективи програми житлових субсидій у 2016 році Міністр запевнив: «Якщо люди бачать, що не здатні у повному обсязі сплатити за житлово-комунальні послуги, то вони повинні продовжити свою участь у програмі субсидій, а ті люди, які не оформили субсидію, – подавати документи на її оформлення».

«На сьогодні у нас було заплановано 24,5 млрд грн використати для програми житлових субсидій, – продовжив ПавлоРозенко. – За підрахунками Міністерства фінансів, які співпадають з нашими, реальний ресурс цього року буде на рівні від 17-18 до 20 млрд грн».

На основі отриманих даних про реальну кількість отримувачів субсидій і середній розмір субсидії по країні було визначено плани на 2016 рік. «За нашими підрахунками, – поінформував Міністр, – з урахуванням того, що ціни на газ на світовому ринку падають, і різких стрибків ціни на газ і житлово-комунальні послуги наступного року не буде, 35 млрд грн, які закладаються у проект Державного бюджету України на 2016 рік, нам буде достатньо (для виплати субсидій)».

При цьому Розенко уточнив: «35 млрд – це умовна цифра, нічим не обмежена. Якщо звернеться більше людей чи буде більшим розмір субсидії, ми дуже оперативно внесемо зміни до Державного бюджету і система субсидій отримає стільки коштів, скільки буде потрібно».

«Відповідні виплати з Держбюджету є гарантованими, захищеними державою, – додав Міністр. – Це означає, що громадяни обов’язково отримають нараховані їм субсидії».

Також Розенко нагадав, що перерахунок субсидії на наступний період здійснюватиметься в автоматичному режимі, без участі громадян.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *