Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Леся Свідрак взяла участь у колегії департаменту фінансів

Відповідно до статті 28 Бюджетного кодексу України сьогодні департамент фінансів облдержадміністрації спільно з головними розпорядниками коштів обласного бюджету – виконавцями основних бюджетних програм – провів публічне представлення звіту про виконання обласного бюджету за 2018 рік. Про надходження до обласного бюджету та основні напрямки видатків розповіла директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич.
Вона зазначила, що за 2018 рік до обласного бюджету надійшло доходів з урахуванням трансфертів у сумі 9448 млн грн, що складає 98,1% до затвердженого річного плану з урахуванням змін. Із загальної суми надходжень міжбюджетні трансферти склали 88,6 %, власні доходи обласного бюджету 11,4%.

Доходів загального фонду обласного бюджету надійшло у сумі 791,3 млн грн, і більше порівняно з 2017 роком на 27,4 %.

Найвагомішими джерелами наповнення дохідної частини обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб та податок на прибуток підприємств. За минулий рік до обласного бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 623 млн грн, що на 23,7 % більше у порівнянні з 2017роком.

Найбільші суми податку на доходи фізичних осіб за 2018 рік (крім закладів бюджетної сфери) сплатили такі підприємства: ТОВ «Каратнафтохім», ПРАТ «Івано-Франківськцемент», Відокремлений підрозділ «Бурштинська ТЕС» ПАТ «ДТЕК Західенерго» та ВО «Карпати».

Найбільша питома вага, а це 52,4% – власні надходження бюджетних установ, яких надійшло 147,9 млн грн та екологічний податок 130,2 млн грн.

У структурі видатків обласного бюджету найбільшу частку мали галузі охорони здоров’я 34,8%, освіти 23,8%, соціального захисту та соціального забезпечення 4,9%, культури і мистецтва 3,2%, фізичної культури і спорту 1,7% та державного управління 1,7%.

Під час публічного представлення інформації про виконання обласного бюджету керівники галузевих департаментів ОДА проінформували про виконання основних бюджетних програм та здійснення заходів за рахунок коштів обласного і державного бюджетів.

Як повідомила директор департаменту фінансів ОДА, у першу чергу кошти загального фонду обласного бюджету спрямовувалися на фінансування захищених статей видатків. Обсяг таких видатків склав 89,5% у обсязі загального фонду.

Також Ірина Мацькевич додала, що заробітна плата працівникам бюджетних установ, які фінансуються з обласного бюджету, в 2018 році виплачувалася вчасно. Заборгованості з оплати праці на кінець минулого року немає.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *