Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Національна конференція з неінфекцйних хвороб (НІЗ): Досягнення та подальші пріоритети країни

Неінфекцйі хвороби (НІЗ) та їхні фактори ризику – одні із головних викликів ХХI століття.
Вони є недооціненою причиною бідності та перешкодою для економічного розвитку в багатьох країнах. ВООЗ зазначила, що НІЗ, такі як серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак, цукровий діабет і хронічні респіраторні захворювання, є провідною причиною смерті в світі. Ґрунтуючись на міжнародному досвіді, у профілактиці НІЗ зараз існують серйозні докази того, що більшій частині їх можна запобігти. Існують доступні політичні заходи для зниження рівня схильності осіб та груп населення до споживання тютюну, шкідливого вживання алкоголю, нездорового харчування та відсутності фізичної активності. Крім того, зміцнення систем охорони здоров’я для більш ефективного реагування на потреби в охороні здоров’я людей з НІЗ, може зменшити захворюваність, інвалідність та смерть, а також сприяти покращенню результатів здоров’я.

З метою зменшення тягаря НІЗ в Україні, відповідно до Глобального плану дій ВООЗ щодо запобігання та боротьби з НІЗ 2013-2020, затвердженого Резолюцією Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я (WHA) (WHA66.10), також відповідно до Цілі № 3 Стратегії сталого розвитку в Україні, мета 3.4 “Зменшити на третину передчасну смертність від неінфекційних захворювань шляхом профілактики та лікування, та сприяти психічному здоров’ю та добробуту”, Уряд України та ВООЗ впровадили чотирирічний Проект, “НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”, 2015-2019 рр. (фінансується ШАРС), а також ряд відповідних заходів, які підтримують Уряд України у його просуванні до охоплення населення універсальним доступом до медичних послуг.

З метою підтримки прогресу в галузі НІЗ, що досягла країна, досягнення домовленостей щодо подальших пріоритетних заходів у сфері НІЗ в Україні, Міністерство охорони здоров’я України за експертної підтримки ВООЗ проводить “Національну конференцію з неінфекцйних хвороб” (НІЗ): Досягнення та подальші пріоритети країни” 28-29 травня 2019 р. в Києві.

Учасники конференції Лариса Боришкевич, Любов Водославська, Віра Кулаєць нагороджені відзнаками за співпрацю в рамках спільного проекту МОЗ та ВООЗ “НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *