Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Національна рада надає роз’яснення щодо впровадження Закону «Про медіа»

 Який започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі. Він значно розширює коло суб’єктів, які потрапляють у сферу повноважень медіарегулятора – Національної ради. Не всі його положення набувають чинності у цей день. Окремі норми впроваджуватимуться поступово відповідно до визначених Законом термінів. Національна рада надає роз’яснення з найважливіших питань щодо різних суб’єктів у сфері медіа та аспектів їх діяльності.

Закон України «Про медіа» розроблено й ухвалено на виконання вимог Європейського Союзу до України, зокрема для подолання надмірних приватних інтересів у медіапросторі України, впровадження в українському законодавстві положень Директиви Європейського парламенту і Ради 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги від 10 березня 2010 року зі змінами, внесеними Директивою (ЄС) 2018/1808 від 14 листопада 2018 року, зміцнення незалежності національного регулятора. Впровадження вказаних положень є однією з умов надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Закон визначає:

процедуру ліцензування та реєстрації суб’єктів у сфері медіа;

процедуру реєстрації іноземних лінійних медіа;

відповідальність суб’єктів у сфері медіа за порушення вимог законодавства;

особливості правового регулювання в умовах дії збройної агресії;

статус національного регулятора;

впроваджує механізм співрегулювання і розробки разом з органом спільного регулювання актів.

Особливо звертаємо увагу галузі на положення розділу X Закону – Прикінцеві та перехідні положення, де зазначено строки набуття чинності тими чи іншими нормами Закону, зокрема щодо обсягів мовлення державною мовою, кількості національного та європейського продуктів, а також особливості і строки перереєстрації друкованих медіа, реформування комунальних телерадіоорганізацій у місцеві публічні аудіовізуальні медіа, особливості застосування заходів реагування на порушення у сфері медіа тощо.

Детальніше за посиланням: https://www.nrada.gov.ua/natsionalna-rada-nadaye-roz-yasnennya-shhodo-vprovadzhennya-zakonu-pro-media/?fbclid=IwAR2ft7uGMVcSrSDgI5EaocVEZuns65iE7mDlpsRKtatET3wdTQqkG0qhpHE

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *