Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірна продовжує розвивати міжнародне співпробітництво


       Для розвитку економічної, культурної та спортивної співпраці між громадою м. Надвірна та містами інших країн активно розширюється міжнародне співробітництво. 


       Для розвитку економічної, культурної та спортивної співпраці між громадою м. Надвірна та містами інших країн активно розширюється міжнародне співробітництво. 
Нещодавно відбувся візит делегації до першої столиці Польщі – міста Гнєзно Великопольського воєводства. Метою поїздки було ознайомлення із європейським досвідом в сфері розвитку велосипедного руху та методи адаптації міської транспортної інфраструктури до потреб велоспільноти.

 

 
В робочій поїздці взяли участь: міський голова Зіновій Андрійович; координатор проекту, директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру Володимир Гринішак; голова велоклубу “Срібний ніпель” Тарас Бортнічук та велоактивісти: Олексій Менів, Володимир Косило, Дзвіна Гринішак та Василь Зіник.

Нагадаємо, що метою проекту “Велосипедом по Україні” є – розвиток велосипедного руху на території Надвірнянщини, зокрема, проведення інформаційної кампанії з популяризації цього руху, створення маршрутів та нанесення їх на карту, встановлення велопарковок та розробка «Концепції розвитку велосипедних шляхів у Надвірнянському районі». Також у рамках проекту передбачено налагодження міжнародного співробітництва між містами Гнєзно і Надвірною та подальше проведення велосипедних поїздок.

 
Проект «Велосипедом по Україні» фінансують у рамках Програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Зміни в Регіоні» РІТА, що реалізовується Фондом «Освіта для Демократії».

 Представники делегації мали зустрічі з керівництвом повіту Гнєзно та Президентом міста Яцеком Ковальським. Відбулися візити також до громадських організацій, спортивних клубів та активістів з розвитку велосипедного руху Польщі.

 Надвірнянці взяли участь в велосипедних рейдах, поїздках, ознайомилися із системою знакування туристичних веломаршрутів. Побували також на українському аналогу “ВелоДня” – “масі критичній”. На дороги в домовлений час стали виїжджати велосипедисти. Багато хто вважає, що саме так можна показати водіям та керівництву міста реальну кількість велосипедистів, саме так можна довести повноправність поїздок містом, а велодоріжки – це така ж необхідність як переходи для пішоходів та заїзди для неповносправних. "Ми не блокуємо дорожній рух – ми і є дорожній рух!".
 


 
Ще одним гаслом Критичної маси є "Зробімо міста більш екологічними!" 
Велосипед не продукує викидів в атмосферу, безшумний – хіба існують кращі шанси покращити екологію в містах, де понад 60% атмосферних викидів від автомобілів? 

З приходом весни в Надвірнянському районі розпочнуться практичні роботи з розвитку велосипедного руху, зокрема облаштування велосипедних стоянок, знакування туристичних маршрутів, проведення поїздок та інше.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *