Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянщина готується до Шевченківського ювілею

     Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам'ять Великого Кобзаря. 9 березня 2014 року, який Указом Президента проголошений в Україні Роком Тараса Шевченка, ми відзначатимемо 200-ліття від дня його народження. Шевченківська ідея протягом найближчого часу стає домінантною в культурному житті країни, а отже й лежатиме в основі гуманітарної політики держави. Саме ця ідея покликана виконати місію духовного єднання української нації, тому важливість гідного відзначення ювілею Кобзаря неможливо переоцінити.
На державному рівні підготовці до святкування ювілею Тараса Шевченка приділяється велика увага. Ще в квітні 2012 року вийшов Указ Президента України Віктора Януковича «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», завдяки якому, зокрема, відновилося видання повного академічного зібрання творів Кобзаря та Шевченківської енциклопедії, котре було започатковане ще в 2000 році, але в 2005-му зупинилося. Для проведення підготовки до ювілею створено Координаційну раду й Організаційний комітет. В Україні готуються численні громадські, освітні та культурні заходи, присвячені Великому Кобзареві.
Прикарпаття так само вже готується до святкування 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Надаючи цій події важливого значення, голова обласної державної адміністрації Василь Чуднов запропонував оголосити 2014 рік на Прикарпатті роком культури, в рамках якого у нас в області буде проведено багато заходів, пов’язаних з Шевченківським ювілеєм. Це реставрація пам’ятних дошок, пам’ятників, книжкові тематичні виставки, конкурси, шевченківські читання,  «круглі» столи та науково-практичні конференції, зустрічі з діячами культури й мистецтва та інші культурно-мистецькі заходи.
Можна сказати, що підготовка до відзначення Шевченківського ювілею в нашій області вже йде повним ходом. Зокрема, за участі голови ОДА 13 січня цього року в райцентрі  Рожнятівщини на передодні старого Нового Року за юліанським календарем відбулося відкриття року Шевченка в області.
      Надвірнянщина теж активно готується до відзначення цієї ювілейної дати.В загальноосвітніх школах району проведено літературні читання, конкурси на краще виконання творів Кобзаря, вечори вшанування Т.Г.Шевченка. Школярі району 15 січня  2014 р. взяли участь  у ХІІІ  Всеукраїнському  конкурсі  учнівської  творчості  під  гаслом  «Об’єднаймося  ж, брати  мої!»,  присвяченому  Шевченківським  дням, на  тему  «Україна, як і великий  наш  Кобзар, – вічні»  у  номінаціях  «Література»  та  «Історія  України і державотворення».
      Бібліотеки району проводять поетичні години, вікторини про життя і творчість поета, Шевченківські читання, дитячі ранки, голосні читання на теми : «Т. Шевченко – геній та пророк», «І що б здавалося, слова…», «У фортеці Шевченкового слова», «Уклін тобі, Тарасе», «Іду з дитинства до Тараса» також  оформлено 41 тематичну виставку «Наш Кобзар», "Нам треба Твого голосу, Тарасе"та інші.
2 червня 2013 року в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії відбувся творчий звіт Надвірнянського району, присвячений  200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, в якому взяло участь 402 учасника.
 22 вересня 2013 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку в с. Перерісль.
Для проведення підготовки до ювілею створено Координаційну раду  й Організаційний комітет. Розроблено план заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в Надвірнянському районі на 2014 рік.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *