Надвірнянська об’єднана ДПІ інформує
Увага виїзний прийом декларацій!
-20 квітня 2016 року об 10.00 в приміщенні Ланчинської селищної ради;
-22 квітня 2016 року об 11.00 в приміщенні Делятинської селищної ради
відбудеться виїзний прийом громадян працівниками Надвірнянської ОДПІ. Громадяни зможуть задекларувати доходи, отримані у 2015 році, а також скористатись правом на податковий кредит.
Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 2-21-79.
Увага виїзний прийом декларацій!
-20 квітня 2016 року об 10.00 в приміщенні Ланчинської селищної ради;
-22 квітня 2016 року об 11.00 в приміщенні Делятинської селищної ради
відбудеться виїзний прийом громадян працівниками Надвірнянської ОДПІ. Громадяни зможуть задекларувати доходи, отримані у 2015 році, а також скористатись правом на податковий кредит.
Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 2-21-79.
Звернення начальника Начальникаоб’єднаної державної податкової інспекції Василя Гнатюка
Подання громадянами декларацій — це не лише конституційний обов’язок перед державою, а й ознака високої свідомості, поваги до співгромадян. Адже одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих доходів. Кожен з декларантів робить внесок у розвиток району тасприяє фінансуванню важливих соціальних програм.
Я звертаюсь до всіх жителів Надвірнянського району і запрошую задекларувати свої доходи, отримані у минулому 2015 році. Нагадую, що в обов’язковому порядку подати декларацію повинні ті громадяни, які отримували минулого року доходи не від податкових агентів, доходи від надання рухомого майна або нерухомості в оренду, інвестиційний прибуток або будь-які іноземні доходи.
Подати декларацію про майновий стан і доходи необхідно до 1травнявключно. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року. У такому випадку податкова декларація подається протягом всього 2016 року. Разом із декларацією подаються документи, які підтверджують витрати, включені до податкової знижки.
Звертаю вашу увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або ж в електронному вигляді через інформаційний портал Державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.
Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації про майновий стан та доходи, порядку та термінів сплати ви можете отримати у Центрі обслуговування платників податків або за телефоном 2-21-79.
Ми, зі свого боку, забезпечимо усі необхідні умови, для того, щоб ви мали змогу задекларувати свої доходи комфортно та зручно.
За січень – березень поточного року до місцевихбюджетівНадвірнянського району надійшло майже 2,7мільйонів гривень єдиного податку
Станом на 1 квітня2016 року на обліку в Надвірнянській об»єднаній ДПІ перебуває 3618суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних та юридичних осіб, з яких 1669суб’єктів господарювання обрали спрощену систему оподаткування та сплачують єдиний податок.
На сьогодні спрощену систему оподаткування застосовують 211юридичних осіб. Що стосується фізичних осіб, то 1458платників, або 53,7відсотки із загальної кількості зареєстрованих громадян – підприємців зробили вибір на користь спрощеної системи оподаткування. Серед них знаходяться:
на 1 групі єдиного податку – 247особи,
на 2 групі єдиного податку – 978осіб
на 3 групі єдиного податку – 233осіб.
За січень – березень поточного року до місцевого бюджету надійшло майже 2669 тис.гривень єдиного податку, що складає 7,5відсоткавід загальних надходжень до місцевого бюджету за вказаний період, з них:
1978 тис.гривень сплачено фізичними особами підприємцями, що на 565 тис.гривень більше, ніж за тримісяці 2015 року;
710 тис.гривеньсплачено юридичними особами – підприємствами, що 302 тис. гривень більше ніж за січень – березеньминулогороку.
Через Центр обслуговування платників на Надвірнянщинінадано майже 2400послуг
У І кварталі 2016 року фахівці Центруобслуговування платників надали 2398послуг громадянам та представникам бізнесу.Ї
Із загальної кількості наданих послуг 2398 – це адміністративні послуги, серед яких найбільш популярною залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. За цією послугою у І кварталі 2016 року звернулося 1393 громадяни.
Водночас майже 145 громадян звернулись за видачею довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), а 136 підприємців зареєстрували книги обліку розрахункових операцій. За цей же час 101підприємецьзвернулися дофахівців органів ДФС за витягами з реєстру платників єдиного податку.
«Загалом донашогоЦентруобслуговуваннязвернулось 5016платників громадяни і представниківбізнесу.Окрім того, фахівці ЦОП завжди допоможуть у заповненні звітів і проконсультують з найактуальніших питань податкового законодавства. Кількість відвідувачів ЦОП та щотижневе анкетування наших клієнтів свідчать про належний рівень обслуговування», – зазначає заступник начальника Надвірнянської ОДПі Оксана Пліщук.
У випадку неякісного обслуговування або ж наявності корупційних ризиків платники податків можуть поскаржитися на дії чи бездіяльність посадових осіб органів ДФС на антикорупційний сервіс «Пульс». Телефон цілодобової лінії сервісу (044) 284-00-07.
Для фізичних осіб – платників податків у 2016 році розширено перелік доходів, які не оподатковуються
Надвірнянська оДПІ звертає увагу, що відповідно до Закону України від 24.12.2015 №909-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 01.01.2016 розширено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а саме:
– сума коштів, яка надається платнику податку міжнародною фінансовою організацією в межах своєї офіційної діяльності в Україні у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів міжнародної фінансової організації (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої міжнародної фінансової організації) (підпункт 165.1.57 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс));
– сума коштів, яка надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, платнику податку іншою, ніж зазначена у підпункті 165.1.57. цього пункту, фінансовою організацією чи фондом, що займається фінансуванням програм розвитку, у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів такої організації чи фонду (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої організації чи фонду) (підпункт 165.1.58 пункту 165.1 статті 165 Кодексу);
– сума, прощена (анульована) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) (підпункт 165.1.59 пункту 165.1 статті 165 Кодексу).
Такі податкові новації – 2016 року сприяють зниженню податкового тиску на платників податку на доходи фізичних осіб.
Також звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 1.7 пункту 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.
Затверджено порядок скасування штрафних санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, сплаченого платником без оскарження ППР
Міністерством фінансів України затверджено наказ від 10.02.2016 №40 «Про затвердження Порядку скасу- вання штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.02.2016 за №300/28430 (далі – Наказ №40).
Зазначений Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 18.03.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.03.2016 №20).
Відповідно до пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) Наказом №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – Порядок №4).
Пунктом 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу визначено, що тимчасово, до 31.12.2016 включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 мільйонів гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) у терміни, визначені цим Кодексом, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.
При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.
Порядок №40 визначає послідовність дій платників податків і контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження ППР.
Норми зазначеного Порядку застосовуються на період дії пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, тобто до 31.12.2016 включно.
З початку року платники Надвірнянськогорайону сплатили майже 4,0 млн. грн. плати за землю
«За тримісяці 2016 року до місцевого бюджету надійшло 3931,4 тис. грн. плати за землю. Із загальної суми 3348,4тис. грн. надійшло від платників податків — юридичних осіб та 583 тис.грн. — від фізичних. На сьогодняшній день, надходження плати за землю перевищили минулорічні на 2,1 млн.грн.», — про це повідомив начальник НадвірнянськоїОДПІ Василь Гнатюк.
«Такі показники надходжень до бюджету досягнуті завдяки застосуванню ефективних методів адміністрування податкових платежів, впровадженню цивілізованих механізмів роботи нашої служби, покращенню сервісного обслуговування представників бізнесу та сумлінному виконаню платниками своїх обов’язків перед державою», — зауваживВасиль Петрович.
Нагадаємо: відповідно до Податкового кодексу України податок на майно у вигляді плати за землю — це обов’язковий платіж, що стягується з власників земельних ділянок і земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Власники землі і землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
-20 квітня 2016 року об 10.00 в приміщенні Ланчинської селищної ради;
-22 квітня 2016 року об 11.00 в приміщенні Делятинської селищної ради
відбудеться виїзний прийом громадян працівниками Надвірнянської ОДПІ. Громадяни зможуть задекларувати доходи, отримані у 2015 році, а також скористатись правом на податковий кредит.
Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 2-21-79.
Звернення начальника Начальникаоб’єднаної державної податкової інспекції Василя Гнатюка
Подання громадянами декларацій — це не лише конституційний обов’язок перед державою, а й ознака високої свідомості, поваги до співгромадян. Адже одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих доходів. Кожен з декларантів робить внесок у розвиток району тасприяє фінансуванню важливих соціальних програм.
Я звертаюсь до всіх жителів Надвірнянського району і запрошую задекларувати свої доходи, отримані у минулому 2015 році. Нагадую, що в обов’язковому порядку подати декларацію повинні ті громадяни, які отримували минулого року доходи не від податкових агентів, доходи від надання рухомого майна або нерухомості в оренду, інвестиційний прибуток або будь-які іноземні доходи.
Подати декларацію про майновий стан і доходи необхідно до 1травнявключно. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року. У такому випадку податкова декларація подається протягом всього 2016 року. Разом із декларацією подаються документи, які підтверджують витрати, включені до податкової знижки.
Звертаю вашу увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або ж в електронному вигляді через інформаційний портал Державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.
Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації про майновий стан та доходи, порядку та термінів сплати ви можете отримати у Центрі обслуговування платників податків або за телефоном 2-21-79.
Ми, зі свого боку, забезпечимо усі необхідні умови, для того, щоб ви мали змогу задекларувати свої доходи комфортно та зручно.
За січень – березень поточного року до місцевихбюджетівНадвірнянського району надійшло майже 2,7мільйонів гривень єдиного податку
Станом на 1 квітня2016 року на обліку в Надвірнянській об»єднаній ДПІ перебуває 3618суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних та юридичних осіб, з яких 1669суб’єктів господарювання обрали спрощену систему оподаткування та сплачують єдиний податок.
На сьогодні спрощену систему оподаткування застосовують 211юридичних осіб. Що стосується фізичних осіб, то 1458платників, або 53,7відсотки із загальної кількості зареєстрованих громадян – підприємців зробили вибір на користь спрощеної системи оподаткування. Серед них знаходяться:
на 1 групі єдиного податку – 247особи,
на 2 групі єдиного податку – 978осіб
на 3 групі єдиного податку – 233осіб.
За січень – березень поточного року до місцевого бюджету надійшло майже 2669 тис.гривень єдиного податку, що складає 7,5відсоткавід загальних надходжень до місцевого бюджету за вказаний період, з них:
1978 тис.гривень сплачено фізичними особами підприємцями, що на 565 тис.гривень більше, ніж за тримісяці 2015 року;
710 тис.гривеньсплачено юридичними особами – підприємствами, що 302 тис. гривень більше ніж за січень – березеньминулогороку.
Через Центр обслуговування платників на Надвірнянщинінадано майже 2400послуг
У І кварталі 2016 року фахівці Центруобслуговування платників надали 2398послуг громадянам та представникам бізнесу.Ї
Із загальної кількості наданих послуг 2398 – це адміністративні послуги, серед яких найбільш популярною залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. За цією послугою у І кварталі 2016 року звернулося 1393 громадяни.
Водночас майже 145 громадян звернулись за видачею довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), а 136 підприємців зареєстрували книги обліку розрахункових операцій. За цей же час 101підприємецьзвернулися дофахівців органів ДФС за витягами з реєстру платників єдиного податку.
«Загалом донашогоЦентруобслуговуваннязвернулось 5016платників громадяни і представниківбізнесу.Окрім того, фахівці ЦОП завжди допоможуть у заповненні звітів і проконсультують з найактуальніших питань податкового законодавства. Кількість відвідувачів ЦОП та щотижневе анкетування наших клієнтів свідчать про належний рівень обслуговування», – зазначає заступник начальника Надвірнянської ОДПі Оксана Пліщук.
У випадку неякісного обслуговування або ж наявності корупційних ризиків платники податків можуть поскаржитися на дії чи бездіяльність посадових осіб органів ДФС на антикорупційний сервіс «Пульс». Телефон цілодобової лінії сервісу (044) 284-00-07.
Для фізичних осіб – платників податків у 2016 році розширено перелік доходів, які не оподатковуються
Надвірнянська оДПІ звертає увагу, що відповідно до Закону України від 24.12.2015 №909-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 01.01.2016 розширено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а саме:
– сума коштів, яка надається платнику податку міжнародною фінансовою організацією в межах своєї офіційної діяльності в Україні у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів міжнародної фінансової організації (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої міжнародної фінансової організації) (підпункт 165.1.57 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс));
– сума коштів, яка надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, платнику податку іншою, ніж зазначена у підпункті 165.1.57. цього пункту, фінансовою організацією чи фондом, що займається фінансуванням програм розвитку, у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів такої організації чи фонду (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої організації чи фонду) (підпункт 165.1.58 пункту 165.1 статті 165 Кодексу);
– сума, прощена (анульована) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) (підпункт 165.1.59 пункту 165.1 статті 165 Кодексу).
Такі податкові новації – 2016 року сприяють зниженню податкового тиску на платників податку на доходи фізичних осіб.
Також звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 1.7 пункту 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.
Затверджено порядок скасування штрафних санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, сплаченого платником без оскарження ППР
Міністерством фінансів України затверджено наказ від 10.02.2016 №40 «Про затвердження Порядку скасу- вання штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.02.2016 за №300/28430 (далі – Наказ №40).
Зазначений Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 18.03.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.03.2016 №20).
Відповідно до пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) Наказом №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – Порядок №4).
Пунктом 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу визначено, що тимчасово, до 31.12.2016 включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 мільйонів гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) у терміни, визначені цим Кодексом, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.
При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.
Порядок №40 визначає послідовність дій платників податків і контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження ППР.
Норми зазначеного Порядку застосовуються на період дії пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, тобто до 31.12.2016 включно.
З початку року платники Надвірнянськогорайону сплатили майже 4,0 млн. грн. плати за землю
«За тримісяці 2016 року до місцевого бюджету надійшло 3931,4 тис. грн. плати за землю. Із загальної суми 3348,4тис. грн. надійшло від платників податків — юридичних осіб та 583 тис.грн. — від фізичних. На сьогодняшній день, надходження плати за землю перевищили минулорічні на 2,1 млн.грн.», — про це повідомив начальник НадвірнянськоїОДПІ Василь Гнатюк.
«Такі показники надходжень до бюджету досягнуті завдяки застосуванню ефективних методів адміністрування податкових платежів, впровадженню цивілізованих механізмів роботи нашої служби, покращенню сервісного обслуговування представників бізнесу та сумлінному виконаню платниками своїх обов’язків перед державою», — зауваживВасиль Петрович.
Нагадаємо: відповідно до Податкового кодексу України податок на майно у вигляді плати за землю — це обов’язковий платіж, що стягується з власників земельних ділянок і земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Власники землі і землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
0 Коментарі