Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська ОДПІ повідомляє:

На відтворення довкілля підприємництво Надвірнянщини перерахувало більше 1 млн. грн.
До Зведеного бюджету платники податків Надвірнянщинивпродовж січня – жовтня 2016 року. перерахували1108,8 тис.грн.екологічного податку.
В районі платниками екологічного податку зареєстровані понад 276 платників, котрі здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та у водні об»єкти забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення.

На відтворення довкілля підприємництво Надвірнянщини перерахувало більше 1 млн. грн.
До Зведеного бюджету платники податків Надвірнянщинивпродовж січня – жовтня 2016 року. перерахували1108,8 тис.грн.екологічного податку.
В районі платниками екологічного податку зареєстровані понад 276 платників, котрі здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та у водні об»єкти забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення.
Відтак, 80% від загальної суми надходжень платники спрямували до місцевого бюджету району, а саме 887 тис.грн., решту – 221,8 тис. грн. надійшло до Державного бюджету країни.
У відомстві наголошують, існування екологічного податку зумовлено необхідністю часткової компенсації негативного впливу на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, що виникають у процесі господарської діяльності суб'єктів.
Крім того, розяснюють, у разі використання автономних систем опалення суб’єкти господарювання є платниками екологічного податку за фактичний обсяг забруднюючих речовин, які утворюються і викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (незалежно від наявності дозволу на викиди). Суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку (п. 249.3 ПКУ).
 
Доходи мешканців Надвірнянщинипринесли до казни більше 123млн. гривень
Впродовж поточного року до бюджетів усіх рівнів надійшло 123,3млн грн, податків, сплачених із доходів фізичних осіб міста. Зокрема, платники Надвірнянщини вже сплатили 114млн грн податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та 9,3млн грн військового збору.
Завдяки цьому, до  Державного бюджету надійшло 28,5млн грн. ПДФО,(20,7 млн.грн. у минулому році),а до місцевого – 85,5млн гривень(62 млн.грн.за аналогічний період минулого року).
Протягом 10 місяців до державного бюджету надійшло 9,3млн грн військового збору. Проти 7,9 млн.грн. у минулому році.
Зазначимо, що базова ставка ПДФО становить 18%, а ставка військового збору – 1,5% від об’єкта оподаткування.
 
До уваги платників:з 1 грудня мінімальна зарплата-1600 гривень
Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що відповідно до Закону України від 19 травня 2016 року №1384-VIII,,Про внесення змін до Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2016 рік” мінімальна заробітна плата з 01.12.2016 року установлена в розмірі 1600 гривень.
Відповідно до Закону України ,,Про оплату праці” від 24.03.1995 р. N 108/95-ВР мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт). Поряд з цим, слід звернути увагу фізичним особам – підприємцям платникам єдиного податку, а також особам, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, що мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у грудні 2016 року становитиме 352 гривні, як обов’язковий платіж який необхідно сплатити до бюджету.
 
Нові можливості оновленого сервісу ДФС «Електронний кабінет платника»
Надвірнянська ОДПІ нагадує, що оновлена версія електрон- ного сервісу Державної фіскальної служби України «Електронний кабінет платника» впроваджена з лютого 2016 року.
Модернізований сервіс включає дві функціональні частини:
– відкрита (загальнодоступна);
– приватна (особистий кабінет).
 Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи, тобто без використання електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Через відкриту частину платник має можливість:
– ознайомитися з останніми актуальними новинами ДФС, а також дізнатися про нововведення та доопрацювання сервісу (сервіс «Новини»);
– отримати інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності (сервіс «Податковий календар»);
– дізнатися контакти та адреси центрів обслуговування платників (сервіс «Контакти та адреси ЦОП»);
– переглянути та роздрукувати бланки податкової звітності (сервіс «Бланки податкової звітності»)
– заповнити податкову декларацію про майновий стан і доходи (сервіс «Декларація про майновий стан»);
– у режимі реального часу отримати інформацію з реєстрів ДФС, що є загальнодоступними (сервіс «Інформація з реєстрів»): дані про взяття на облік платників податків; дані реєстру платників єдиного податку; дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами; дані реєстру неприбуткових установ та організацій; інформацію про РРО; інформацію про книги РРО; інформацію про публічну інформацію, а також отримати довідку про відсутність заборгованості.
Сервіс «Довідка про відсутність заборгованості» в «Електронному кабінеті платника» надає можливість: платникам – подавати заяви та отримувати довідки; органам ДФС – підтверджувати відсутність заборгованості довідкою, а третім особам – переглядати видані платникам довідки.
Щоб скористатися приватною частиною платнику необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. У приватній частині сервісу («Вхід до особистого кабінету») після ідентифікації платнику надається можливість переглянути особисту інформацію:
– скористатися індивідуальним податковим календарем;
– переглянути та перевірити свої облікові дані;
– створити запит для отримання інформації;
– подати реєстраційну заяву платника ПДВ, заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ, заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;
– направити листа до органу ДФС;
– переглянути стан розрахунків з бюджетом за останні два роки;
– зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;
– скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).
Фізичні особи (громадяни), суб’єкти спрощеної системи оподаткування, платники ПДВ та інші платники в «Електронному кабінеті» також мають можливість створити та надіслати звітність в електронному вигляді.
Для фізичних осіб (громадян) сервіс «Електронний кабінет платника» надає можливість створити запит щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків, що важливо у період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій.
На головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС повідомлено, що для покращення сервісного обслуговування платників, фахівцями ДФС було спрощено роботу «Електронного кабінету платника» (оновлена версія). Відтепер для роботи з сервісом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення. Він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет.
 
З 25 листопада наберуть чинності зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків
Наказом від 28.09.2016 р.№ 849, зареєстрованим в Мін’юсті 28 жовтня 2016 р. (далі – Наказ № 849), Міністерство фінансів України внесло зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами (далі – Порядок). Наказ № 849 набере чинності з дня його офіційного опублікування, яке заплановане в бюлетені «Офіційний вісник України» № 91 від 25.11.2016.
У Порядку визначено, що розгляд матеріалів скарг платників податків буде відбуватися у закритому засіданні.
Розгляд у відкритому засіданні буде відбуватися виключно на підставі письмового клопотання платника податків про відкритий розгляд матеріалів скарги (форма його додається).
Не допускається відкритий розгляд скарги, якщо в матеріалах справи наявні відомості, що становлять державну таємницю.
Також у Порядку уточнено, що особа, яка подала скаргу на рішення контролюючого органу, має право:
– брати участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через його уповноважених представників (у тому числі адвокатів);
– ознайомлюватись із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки за допомогою технічних засобів;
– здійснювати технічну фіксацію засідання з розгляду матеріалів скарги за допомогою фото-, кінозйомки, відео-, звукозапису;
– заявляти клопотання, що стосуються предмета розгляду скарги, в тому числі про:
участь та надання пояснень під час розгляду матеріалів скарги осіб, що проводили перевірку, приймали рішення (вчиняли дії) або брали участь у прийнятті оскаржуваного рішення;
присутність під час розгляду матеріалів скарги за участю платника податків представників засобів масової інформації (якщо здійснюється відкритий розгляд матеріалів скарги).
Під час розгляду матеріалів скарги платника податків в ході адміністративного оскарження повинні будуть враховуватися податкові консультації, а також узагальнюючі податкові консультації, надані такому платнику податків.
 
Юридична особа відображає доходи на користь фізичної особи – підприємця у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «157»
Згідно з п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
Окрім того, п.п. «б» п.п. 14.1.13 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що безоплатно надані товари, роботи, послуги – це роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості.
При цьому, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).
Відповідно до Довідника ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, дохід, виплачений самозайнятій особі відображається у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – податковий розрахунок за ф. 1ДФ) за ознакою доходу «157».
Таким чином, якщо за домовленістю сторін заборгованість за надані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності, то товари (роботи, послуги) є безоплатно отриманими, оскільки особа, яка передала їх не вимагає компенсації їх вартості.
Вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку у звітному періоді, в якому досягнуто домовленість щодо прощення заборгованості.
При цьому, юридична особа суму такої списаної заборгованості на користь фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображає за ознакою доходу «157».
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 103.25).
 
Оподаткування успадкованого майна
Державна фіскальна служба України листом від 01.11.2016 № 11497/П/99-99-13-02-03-14 надала роз’яснення щодо оподаткування успадкованого майна фізичною особою .
У листі роз’яснено, що дохід у вигляді вартості успадкованого майна, отриманий фізичною особою, яка має податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», від фізичної особи – резидента, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором – 1,5 відсотка.
Якщо фізична особа спадкоємець має податкову адресу на іншій території України і за правовим статусом є  внутрішньо переміщеною особою та одночасно є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, то дохід у вигляді вартості успадкованого майна, отриманий такою особою, оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою. Також вказаний дохід звільняється від оподаткування військовим збором.

Доходи у вигляді процентів, нарахованих на банківський депозит, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб і військовим збором

Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Кодексу) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.
Доходи у вигляді процентів оподатковуються податком на доходи фізичних осіб згідно з нормами п. 170.4 ст. 170 Кодексу.
Відповідно до п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 Кодексу податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.
Податковим агентом у строки, визначені Кодексом для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу (у 2016 році – 18 відсотків), із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці.
Доходи, зазначені у п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 Кодексу, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування.
Крім того, згідно з п. 16№ підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу оподаткування доходів військовим збором продовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Підпунктом 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу передбачено, що платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Ставка збору становить 1,5 відсотка об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Враховуючи викладене вище, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються у 2016 році податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків і військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Одночасно слід зауважити, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада України (ст. 75 Конституції України).
Встановлення і скасування податків та зборів, а також пільг їх платникам здійснюються відповідно до Кодексу Верховною Радою України, а також сільськими, селищними, міськими радами у межах їх повноважень.
Відповідне роз’яснення розміщено у категорії 132.02 розділу «Письмові консультації» Загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу ДФС (http://zir.sfs.gov.ua/).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *