Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянці взяли участь в урочистих заходах з нагоди1030-річчя хрещення Київської Русі-України в столиці нашої держави

Чисельна делегація Івано-Франкіської області – вірян різних конфесій, громадських активістів, представників об’єднань громадян – 28 липня взяла участь в урочистих заходах з нагоди1030-річчя хрещення Київської Русі-України в столиці нашої держави.
Святкування у Києві розпочалося державним заходом на Володимирській гірці, біля пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру Великому.
Учасників заходу привітали Президент України Петро Порошенко, представник Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій, предстоятель Української православної церкви Онуфрій, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав, голова Всеукраїнського союзу церков віри євангельської – п’ятидесятників Михайло Паночко.
Виступаючи на урочистостях, Глава держави наголосив, що мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної церкви в Україні – великої за кількістю вірних, але рівної до інших помісних православних церков.
«Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян. Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям», – сказав Петро Порошенко.
Після цього у Володимирському соборі відбулася Божественна літургія та пройшла багатотисячна хресна хода «Молитва за Україну і за єдину Помісну Українську православну церкву» – за участі керівництва держави, вірян та церковних ієрархів. Завершилося святкування на Володимирській гірці молебнем за Україну і за Українську помісну православну церкву на чолі з предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату, патріархом Київським і всієї Русі-України Філаретом і главою Української автокефальної православної церкви митрополитом Макарієм.
Як зазначив голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, спільна молитва за Україну, її духовну єдність та мир, як і надання Томосу про автокефалію української православної церкви, дарують надію на гуртування релігійних громад і загалом об’єднання українців навколо спільної ідеї.
«У часі російської агресії на Сході України, намагань підірвати внутрішню стабільність, поширити розбрат, Слово Боже сприятиме порозумінню між нашими співгромадянами, утвердженню нетлінних духовних цінностей в українському суспільстві, утвердженню держави», – підкреслив очільник Прикарпаття.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *