Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Напередодні новорічних та різдвяних свят закликаємо всіх дотримуватися чітких правил та вакцинуватися проти COVID-19», – Людмила Сірко

При перших симптомах гострого распіраторного захворювання необхідно звертатися до сімейного лікаря. На цьому сьогодні під час брифінгу щодо ситуації в області із захворюваністю на коронавірусну інфекцію наголосила заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко. Певні симптоми можуть свідчити про легкий перебіг захворювання на COVID-19, тому їх не можна ігнорувати.

За словами регіонального координатора з питань вакцинації Миколи Стовбана, в області у достатній кількості є швидкі тести, які дозволяють визначити, що людина захворіла на грип абоCOVID-19.

Заступник генерального директора ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я» Тетяна Джус акцентувала увагу на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та обов’язковій вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.

На брифінгу повідомлено, що за останню добу на Прикарпатті захворіло 318 осіб, госпіталізовано 92, померло 6.

Першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 29,6% жителів Прикарпаття.Відсоток тих, хто отримав повний курс вакцинації складає 25,2. В області функціонують 9 центрів масової вакцинації населення, пункти щеплення, працюють мобільні бригади, вакцина доступна.

Медичну допомогу пацієнтам на COVID-19 надають 26 закладів, у яких розгорнуто 3192 ліжка. Забезпечено доступом до кисню 91,3% стаціонарних ліжок.

Станом на 16 грудня на стаціонарному лікуванні перебувають 1239 пацієнтів, з них 101 – у відділеннях реанімації,а 32 – підключені до апаратів ШВЛ. 23% хворих є кисневозалежними.

Для госпіталізації дітей з COVID-19 розгорнуто 196 ліжок, з них 53 ліжка або 27,0% зайнято пацієнтами. За останню добу госпіталізовано 6 дітей.

 

«COVID-19 — це гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів. Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості й корисні звички: використовуйте захисні маски, користуйтеся дезінфектантами, мийте руки і тримайте дистанцію. Напередодні новорічних та різдвяних свят закликаємо всіх дотримуватися чітких правил і головне – вакцинуватися», – зазначила Людмила Сірко.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *