Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Нарада з легалізації найманої праці та підвищення рівня середньої заробітної плати

 


 

                                                                                                    
      21 травня 2013 року голова райдержадміністрації Ю.Касіянчук провів засідання комісії з легалізації заробітної плати, діяльність якої організовує заступник голови райдержадміністрації С. Іроденко. На засіданні пройшло обговорення Комплексної програми заходів з легалізації заробітної плати у Надвірнянському районі на 2013-2014 роки, затвердженої розпорядженням райдержадміністрації від 13.05.2013 року № 84 «Про затвердження Комплексної програми заходів з легалізації заробітної плати у Надвірнянському районі на 2013-2014 роки». 
        Зі вступним словом до учасників засідання звернувся голова райдержадміністрації Ю. Касіянчук, який, зіславшись на нові соціальні ініціативи Президента відмітив, що сьогодні покращення якісних характеристик життя людей – ріст заробітних плат, пенсій, позитивно вплинуло на ситуацію із зайнятістю українців.  Президент країни вважає, що позитив від реалізації соціальних програм держава і громадяни мають отримати сьогодні, чітко уявляючи, як події розвиватимуться в середньостроковій перспективі. Усі підрозділи як державної влади, так і місцевого самоврядування повинні націлити свою роботу на виконання ініціативи Президента України щодо легалізації найманої праці та підвищення рівня середньої заробітної плати. Адже питання рівня заробітної плати та легалізації «тіньової» зайнятості надзвичайно актуальне. Низька заробітна плата гальмує економічний розвиток району, провокує соціальну незахищеність громадян, а саме низькі пенсійні виплати у майбутньому. Для цього влада на місцях повинна прикласти усі зусилля для легалізації заробітної плати та усунення такого ганебного явища, як «тіньова» зайнятість і виплата заробітної плати в «конвертах».
     Також під час засідання комісії було надано слово присутнім керівникам контролюючих органів, які доповіли голові райдержадміністрації про проведену роботу з питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення, а саме: відповідно  до розпорядження  районної державної адміністрації  від 15.09.2011 року № 245 «Про затвердження  Положення  про районну  робочу групу  щодо детінізації  зайнятості населення  та нового складу районної  робочої групи щодо детінізації  зайнятості населення» районною робочою групою було проведено обстеження 133 суб'єктів господарської діяльності щодо дотримання ними трудового та податкового законодавства. В ході обстежень виявлено 59 найманих працівників, з якими підприємці не уклали трудові договори в письмовій формі згідно чинного законодавства.
За результатами проведеної роботи, додатково в центрі зайнятості зареєстровано  34 трудових договорів між найманим працівником  та фізичною особою: в тому числі 3 особи  зареєструвалися як приватний підприємець, легалізовано заробітну плату на суму 44,6 тис. грн.
Участь у роботі засіданні взяли перший заступник начальника ДПІ в Надвірнянському районі М.Гринчук, начальник управління Пенсійного фонду України І.Пацак, заступник начальника управління соціального захисту населення Р.Стецюк, головний державний інспектор з питань праці в Івано-Франківській області Р.Сабадаш,  керівники інших органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, які займаються питанням легалізації заробітної плати та зайнятості населення. 
    По результатах наради були визначені основні напрямки спільної діяльності щодо виконання заходів Комплексної програми з легалізації заробітної плати.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *