Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Народному Руху України – 25 років

           В цей день 25 років тому на Пнівському замку відбулось перше демократичне віче, на якому присутні висунули одностайні вимоги – проголошення незалежної суверенної соборної Української  Держави,  створення Національних Збройних Сил України, а також рішучий одностайний протест проти комуністичної партії та її влади, проти її колоніальної антиукраїнської політики, про визнання української мови  єдиною державною в Україні, про потребу оновлювати владу – від низів до верхів новими людьми-фахівцями – патріотами України.
            Як і в минулому, так і через чверть століття на устах кожного свідомого українця майже такі ж вимоги. Тому сьогодні в юнацькій бібліотеці з нагоди 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову» організовано конференцію, у якій зяли участь: голова райдержадміністрації Михайло Іваночко, міський голова Зіновій Андрійович, депутати обласної та районної рад,  члени громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову».
        Захід розпочався з благословення о. Андрія Будзака УГКЦ,  присутні заспівали державний гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять небесної сотні та вояків, які загинули в зоні АТО.
              «Пам’ятаю той час коли у Верховній Раді була проголошена незалежність України. Коли В’ячеслав Максимович Чорновіл підняв синьо-жовтий прапор. На той момент здавалось, що українська держава відновилась. Ми не розуміли, що ще тоді прихованими внутрішніми ворогами починались маніпуляції, тотальна фальсифікація, яка триває і по нинішній час. Як і в минулому так і сьогодні найбільш патріотичну силу поливають брудом. Ми забули революцію Гідності, забули тих, хто творив національні гасла.
               Я впевнений якщо б до влади під час президентських виборів прийшов В’ячислав Чорновіл, ми б зараз мали міцну, європейського типу державу. Тому ми повинні пам’яти цих людей, які заклали фундамент, віддали своє життя за  незалежності України. Ми повинні зробити висновок з тої ситуації, яка склалась в країні. Робім те, що маємо робити – і  відвоюємо нашу державу!» – зазначив голова райдержадміністрації Михайло Іваночко.
              Богдан Адамович Березицький – колишній голова районної громадської організації «Рух», виступив перед присутніми з історичною довідкою про створення та розвиток Народного Руху в Україні.
             Депутати обласної ради Ярослав Єфімчук та Богдан Костенюк нагородили членів громадсько-політичної організації спільними грамотами облдержадміністрації і обласної ради.
        Володимир Павлюх – теперішній керівник громадсько-політичної організації подарував вчителям Делятинського НВК та юнацькій бібліотеці восьмитомник творів В’ячеслава Чорновола.
           Протягом заходу патріотичні пісні присутнім подарували учасники  церковного хору церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *