Необхідно сформувати ефективну політику сільського розвитку на рівні ОТГ
«Уряд сьогодні сприяє розширенню використання бюджетних коштів, спрямованих на державну підтримку фермерським господарствам», — підкреслив він.
У цьому контексті Степан Вінтонович повідомив, що нині держава виділяє таким господарствам спеціальну дотацію за утримання корів молочного напряму продуктивності. «Господарствам, у власності котрих перебуває від п’яти до двадцяти п’яти корів (ідентифіковані відповідно до законодавства), на безповоротній основі надається дотація у розмірі 5 тисяч гривень за одну голову. Такі підприємства можуть отримати не більше 125 тис. грн. Держава зацікавлена у розвитку цього напряму, так як сьогодні, на жаль, маємо негативну тенденцію зі зменшення поголів’я великої рогатої худоби», — сказав він.
Посадовець відзначив, що цільові програми сприяють і відшкодуванню сільськогосподарським кооперативам 70% вартості придбаного обладнання вітчизняного виробництва. А програма з розвитку садівництва — відшкодування 80% вартості придбаних саджанців. До того ж керівники новостворених фермерських господарств отримуватимуть субсидію для провадження сільськогосподарської діяльності. В рамках цільових програм пасічники також можуть одержати компенсацію у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю (у разі наявності від 10 до 300 бджолосімей).
Управлінець закликав представників ОТГ подавати до профільного департаменту ОДА заявки для участі у держпрограмах.
«Чим активнішими будуть наші аграрії та фермери, чим більше вони подадуть пакетів документів до профільного департаменту ОДА, тим більше коштів буде спрямовано на нашу область. Приміром, торік Прикарпаттю було виділено понад 50 млн гривень», — зазначив управлінець.
Говорячи про розвиток тваринництва у нашій області, Степан Вінтонович відзначив, що нині у гірських населених пунктах стрімко розвивається вівчарство та козівництво.
Спілкуючись із представником облдержадміністрації, проектний менеджер Букачівської громади Тамара Гаргат повідомила, що в ОТГ нині зареєстровано 12 фермерів, котрі займаються вирощуванням зернових культур. Окрім того, минулого року у громаді утворили й молочний кооператив. «Фермер самостійно придбав поголів’я великої рогатої худоби та облаштував корівник. Однак сьогодні потребує допомоги у придбанні холодильників для подальшої реалізації продукції.
Завдяки сьогоднішній зустрічі є розуміння, що з цими питаннями ми можемо звертатись до департаменту АПР ОДА», — зазначила Тамара Гаргат.
Своєю чергою, заступник селищного голови Більшівцівської ОТГ Марія Щепанська розповіла, що в її громаді за підтримки програми DOBRE нещодавно запрацював кооператив. Вже впродовж тривалого часу на території ОТГ функціонують великі агрохолдинги, а місцеві підприємці здійснюють господарську здійснюють із вирощування кіз, розведення бджіл тощо. Та найбільш розвиненим напрямом, за її словами, є вирощування риби. «У будь-якому випадку мусимо сьогодні допомогти дрібним фермерським господарствам здійснювати свою діяльність. Завдяки комунікації з департаментом агропромислового розвитку ОДА вже є чітке розуміння того, що в громадах необхідно сформувати ефективну політику сільського господарства», — сказала Марія Щепанська.
0 Коментарі