Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Новації оподаткування – 2014. Переобладнання ввезених транспортних засобів.

       Внесеними змінами до Податкового кодексу України розширено коло платників акцизного податку. Так, платниками акцизного податку стали – особи власники транспортних засобів, ввезених на митну територію України, що переобладнуються у легкові автомобілі, з яких справляється акцизний податок (пп.212.1.10 п. 212.1 ст.212 Податкового кодексу) та відповідно об’єктом оподаткування є операції з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль (пп.213.1.8 п.213.1 ст.213 Податкового кодексу). 

До підакцизних транспортних засобів віднесено автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, за які при ввезенні на митну територію України не було сплачено акцизного податку і які в установленому законодавством порядку подаються до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації у зв'язку зі зміною моделі транспортного засобу, яка до переобладнання відповідала товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД (пп.215.3.5 п.215.3 ст.215 Податкового кодексу). 

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання непідакцизного транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (п. 216.8 ст.216 Податкового кодексу). 

Водночас підвищаться ставки акцизного податку на спирт етиловий, інші спиртові дистиляти, алкогольні напої (крім, пива із солоду (код УКТ ЗЕД 2203 00) та натуральних виноградних вин без додавання спирту) на рівні 14% (пп. 215.3.1 п.215.3 ст.215 Податкового кодексу). Ці ставки податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої почнуть діяти з 1 березня 2014 року.

Додаткова інформація в Центрі обслуговування платників податків або за тел.. 2-22-79.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *