Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Нові повноваження органів місцевого самоврядування в земельній сфері обговорювали в Івано-Франківському ЦРМС

Нові повноваження об’єднаних територіальних громад в сфері управління земельними ресурсами та проблемні питання обговорювали з представниками ОТГ в рамках тренінгу.
«Дуже важливим повноваження, яке передане сьогодні органам місцевого самоврядування, це здійснення контролю за надходженням податку з доходів фізичних осіб, які працюють у агро формуваннях ОТГ. Це дуже великий ресурс, який дозволяє ОТГ нарощувати свою спроможність», – наголосив заступник директора Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Івашків відкриваючи захід.

Він також додав, що сьогодні є небезпечна тенденція активізації агроформувань, які різними шляхами намагаються захопити не витребувані земельні частки та паї.

В Івано-Франківському ЦРМС, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», в рамках тренінгу «Актуальні питання використання земель сільськогосподарського призначення ОТГ» разом з експертом з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Тетяною Данилів говорили про повноваження органів місцевого самоврядування щодо земель садівницьких товариств та приватизацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення членами садівницьких товариств для ведення садівництва, а також про громадські пасовища в частині правових аспектів оформлення прав на земельну ділянку. Важливим, за її словами, є визначення у законодавстві певних понять і термінів, яких раніше не було.

«Останні законодавчі зміни, зокрема, визначили поняття масиву земель сільськогосподарського призначення. Це дає змогу органам місцевого самоврядування дещо інакше класифікувати свої землі, відповідно передбачати їх цільове використання», – зазначила експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Тетяна Данилів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *