Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Нові правила відпуску пільгових наркотичних (психотропних) лікарських засобів

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області черговий раз інформує , що з 13 жовтня відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів в аптеках почав здійснюватися виключно на підставі електронного рецепта. Ця норма була затверджена Наказом МОЗ України від 21 липня 2023 року № 1333, який набрав чинності 13 жовтня цього року.

Зазначена вимога передбачає, зокрема й те, що призначення лікарем наркотичних (психотропних) лікарських засобів, часткова чи повна вартість яких відшкодовується за кошти місцевих бюджетів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», здійснюється також виключно за електронним рецептом.

Для цього в електронній системі охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ) було створено спеціальну програму «Наркотичні та психотропні препарати на пільгових умовах за постановою КМУ від 17.08.1998 № 1303».

Звертаємо вашу увагу,що при виписуванні е-рецепта за цією програмою в ЕСОЗ наразі зазначається джерело відшкодування «за власні кошти пацієнта». Зауважимо, що невдовзі джерело фінансування в рамках зазначеної програми буде змінено на «за кошти місцевих бюджетів».

Саме тому звертаємо вашу увагу, що наразі при погашенні електронного рецепта на пільговий наркотичний (психотропний)лікарський засіб фармацевт має керуватися першочергово назвою програми, яка вказана в електронному рецепті.

У цьому разі, якщо електронний рецепт виписано за програмою

«Наркотичні та психотропні препарати на пільгових умовах за постановою КМУ від 17.08.1998 №1303» такий рецепт має бути погашений відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №1303.

Окрім зазначеного фармацевт може знайти інформацію щодо умов відшкодування вартості ліків (50%чи100%) у полі «Сигнатура» в електронному рецепті.

Принагідно підкреслимо, що для того, щоб фармацевт міг облікувати рецепт в межах місцевої програми при виписуванні е-рецепта лікар повинен додатково вказати в полі «Сигнатура»:

Відсоток відшкодування вартості ліків (50%чи100%-тобто безоплатно);

ЄДРПОУ та найменування закладу, його місцезнаходження;

Власне прізвище та ініціали.

Це необхідні умови для того, щоби фармацевт надалі міг облікувати такий е-рецепт та відпустити ліки відповідно до умов місцевих програм.

Нагадаємо, що винятки для призначення наркотичних (психотропних) лікарських засобів за паперовим рецептом діють лише для екстемпоральних наркотичних лікарських засобів, а також у разі виникнення технічного збою в роботі центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, який унеможливлює виписування електронних рецептів, або у випадку призначення таких препаратів на територіях, де тривають активні бойові дії, або тимчасово окупованих російською федерацією, що визначені наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за №1668/39004 (зі змінами).

Прийняті зміни, покликані попередити неконтрольований обіг наркотичних та психотропних препаратів та покращити доступу пацієнтам до препаратів знеболення з використанням цифрових інструментів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *