Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обережно, шахраї: прикарпатські поліцейські попереджають мешканців про шахрайські схеми

Профілактика – перший крок до безпеки. Обізнаний – отже захищений, – повсякчас наголошують правоохоронці. Поліцейські регулярно роз’яснюють мешканцям краю про найбільш поширені схеми пройдисвітів. А сьогодні такий захід провели у Калуші.

Співробітники Калуського РВП в середмісті Калуша роздавали пересічним мешканцям інформаційні буклети. На невеликих аркушах описані найбільш поширені шахрайські схеми. Поліцейські активно спілкувались з людьми та роз’яснювали, як протидіяти кожній із наведених схем.

«Якось мені подзвонили телефоном і сказали, що я виграла велику суму грошей. І сказали переказати свої кошти, щоб я отримала той виграш. Але я уже знаю, що безплатний сир лише в мишоловці», – розповідала поліцейським калушанка Олеся.

Місцеві кажуть, – такі заходи дуже потрібні. Адже шахраї постійно придумують нові способи, щоби видурили в людей кошти.

«Ми вкотре провели профілактичний захід для людей, з метою недопущення вчинення шахрайських дій щодо людей. Ми не лише роздавали інформаційні буклети перехожим, а ще розмістили інформаційні попередження в автобусах та в закладах торгівлі. Ми закликаємо людей завжди критично ставитись до повідомлень чи дзвінків від невідомих осіб, а також за жодних обставин не надавати їм банківські чи персональні дані», – підсумував поліцейський офіцер громади Михайло Площинець.

Поліція Прикарпаття нагадує елементарні правила інформаційної безпеки:

  •  критично ставтесь до дзвінків «зі служби безпеки банку». Завжди пам’ятайте, що ніхто не має права запитувати у вас паролі;
  •  не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах;
  •  нікому не повідомляйте номер банківської картки, термін дії банківської карти та CVV-код;
  •  перевіряйте гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній;
  •  не робіть передоплати у неперевірених інтернет-магазинах;
  •  разі отримання спірних листів чи повідомлень не здійснюйте ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла.

Якщо дотримуватися цих правил і рекомендації Ви не станете жертвою шахрайських дій.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *