Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ОБЕРЕЖНО, ЗМІЇ !         Небезпека найчастіше підстерігає нас у сільській місцевості або на відпочинку у лісі, на річці, в туристичних походах, на дачних ділянках . Зазвичай змії самі не нападають на людину, і кусають  у випадках самозахисту, коли людина  випадково наступає на них, хапає рукою разом з травою, переслідує  їх.                                 

Укуси змій  надзвичайно небезпечні для життя людини, тому важливо вміти швидко і правильно надати першу долікарську допомогу . Дуже важливо покласти потерпілого в горизонтальне положення , знерухоміти пошкоджену кінцівку, яку треба зафіксувати шинами або іншими підручними матеріалами(ногу прив’язати до другої ноги, руку підв’язати на косинку), протерти місце укусу чистою вологою серветкою, щоб зняти отруту зі шкіри. В жодному разі не можна відсмоктувати отруту ротом,  накладати джгут, робити розрізи, надрізання, припікання в ділянці укусу, тому що вони сприяють  посиленому всмоктуванню отрути. Необхідно забезпечити потерпілому повний спокій,  дати багато пити (міцний чай, кава тощо). Застосування спиртних напоїв може тільки погіршити стан  потерпілого.
  Найголовніше людину, укушену отруйною змією, якнайшвидше доставити до медичного закладу,  для надання лікарської допомоги, особливо це стосується дітей, які найважче переносять ураження зміїною отрутою. При цьому треба знати, що протизміїна сироватка вводиться лише  в лікувальних закладах і під  контролем  лікаря.
У більшості випадків укусів змій можна уникнути, якщо дотримуватись певних правил поведінки у місцях, де існує потенційна «зміїна» небезпека:
1)   носити міцне високе взуття (гумові чоботи);
2)  бути особливо уважним у густій траві,   упевнитись, що там немає змії;
3)  вночі користуватися ліхтариком – багато змій особливо активні в теплі літні ночі;
4)  пам’ятати, що миші та щурі  приваблюють змій – боротися з гризунами;
5)  не влаштовувати ночівлю біля дерев з дуплами, гнилих пнів, входів до печер, куп сміття.

                  ЗАПАМЯТАЙТЕ:
обережність і уважність  допоможуть вам уникнути великих                                                  неприємностей.
 
Адміністрація ЦРЛ Надвірнянського району

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *