Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обговорено зміни при призначенні субсидій та пільг

Відбулася селекторна нарада під головуванням міністра соціальної політики Андрія Реви щодо призначення житлових субсидій на наступний період у травні поточного року відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 17.04.2019 року № 373, а також запровадження у 2019 році надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.
У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів з представниками департаментів соціальної політики, будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА, головного управління Пенсійного фонду України в області, АТ «Ощадбанк».

На нараді підбито проміжні підсумки впровадження надання субсидії у грошовій формі, обговорено питання щодо змін у законодавстві стосовно житлових субсидій та пільг. Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку у травні автоматично перепризначують субсидію на новий період.

Повторно з документами – заявою та декларацією про доходи – у травні до управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:

– орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам;

– тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

– тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

– тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.

Було зазначено, що при призначенні субсидій не враховується заборгованість споживача, яка виникла внаслідок дій надавачів послуг:

– не укладення договору з Ощадбанком;

– нарахування додаткової заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов.

Розширено можливості призначення субсидії особам з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках і які отримали жилі приміщення за рахунок державного чи місцевого бюджету.

Якщо сума призначеної субсидії перевищує 5 тисяч гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Урегульовано питання виплат субсидій у готівковій формі через Ощадбанк на підставі довіреності представника одержувача.

Субсидіант може обрати готівкову чи безготівкову грошову форму отримання субсидії.

Також зазначалося що з 1 жовтня розпочнеться монетизація пільг зі сплати житлово-комунальних послуг.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: готівкою і безготівково. Пільги без заяв у безготівковій формі надаватимуть всім пільговикам через Ощадбанк. Водночас за заявою громадян пільгу можуть надавати у готівковій формі, тобто «живими грошима». Для цього потрібно відкрити рахунок у відповідному банку. Реквізити потрібно вказати у заяві. Автоматично пільги виплачуватимуть безготівково.

Міністр також наголосив на необхідності у найкоротший термін провести автоматизований перерахунок субсидії на наступний період тим домогосподарствам, яким вона має бути перепризначена без звернення, дотримуватися термінів призначення і перепризначення субсидій, адже нині виплата субсидій іде як соціальна адресна допомога.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *