Обговорено аспекти програми боротьби зі СНІДом на Прикарпатті
На порядку денному присутні заслухали ряд питань, які стосувалися результатів проведення оцінки регіональних програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в області, а також про стан виконання протитуберкульозних заходів та заходів Стандарту інфекційного контролю в Галицькому, Косівському та Снятинському районах відповідно до Програми протидії захворювання на туберкульоз за 9 місяців поточного року. Під час свого виступу завідувач відділенням моніторингу і оцінки Центру СНІДу Людмила Гарасимчук відзначила, що керуючись Національною програмою, в області була розроблена та затверджена розпорядженням ОДА обласна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу на 2015-2018 роки.
Метою дослідження, за словами спеціаліста, є оцінка відповіді області на епідемію ВІЛ/СНІДу та розробка рекомендацій щодо формування регіональної програми протидії ВІЛ-інфекції на 2019-2023 роки. Результати проведеної оцінки слугуватимуть джерелом стратегічної інформації для якісної підготовки цільової даної соціальної програми. Також вона запевнила, що дана оцінка є важливим кроком у підготовці розробки регіональної програми на 2019-2023 роки, яка повною мірою має відповідати новій стратегії ЮНЕЙДС щодо прискорення заходів у відповідь на ВІЛ/СНІД та забезпечить виконання цільових показників «90-90-90».
Як повідомила Людмила Гарасимчук, показник захворюваності на СНІД зменшився і складає 4,7 проти 6,7 у 2015 році на 100 тисяч населення. Збільшився показник поширеності ВІЛ-інфекції і станом на 1 січня 2017 року склав 69,01 проти 64,4 у 2015 році. «В області продовжується щорічне поступове збільшення статевого шляху передачі, що має суттєве епідемічне значення, частка якого серед осіб вперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція сягнула на кінець 2016 року – 70,5% серед вперше взятих на диспансерний облік осіб дорослого населення. У структурі статевого шляху зростає гомосексуальний шлях передачі», – зазначила інфекціоніст.
На виконання рішення координаційних рад, які відбулись у 2017 році, групою спеціалістів обласного фтизіопульмонологічного центру у листопаді було зроблено три моніторингові візити до Галицького, Косівського та Снятинського району. Про результати цих візитів доповіла член моніторингової групи Марта Локатир. За її словами, в цих районах не в повному обсязі проводиться фінансування програм протидії захворювання на туберкульоз. Не зважаючи на плани інформаційно-освітницької роботи серед населення, плани щодо підвищення рівня обізнаності медпрацівників з питань виявлення та профілактики туберкульозу, наказ та плани з інфекційного контролю, в усіх трьох районів вимоги інфекційного контролю не виконуються в повному обсязі.
Щодо даного питання, головою координаційної ради Ігорем Пасічняком, було прийнято рішення надіслати головам районних рад та адміністрацій Галича, Снятина та Косова листи-довідки згідно результатів моніторингової групи для ознайомлення та подальшого притягнення до відповідальності.
На завершення учасники засідання обговорили стан виконання рішень обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу за 2017 рік.
0 Коментарі